Сьогодні Європейська Комісія досягла нового історичного етапу: обсяг допомоги в натуральній формі, наданої Україні, становить понад 140 тисяч тонн, що робить цю операцію найбільшою в історії за підтримки європейського Координаційного центру реагування на надзвичайні ситуації.
32 країни робили свої внески з моменту активації Механізму цивільного захисту ЄС 15 лютого 2022 року і спрямовували допомогу через логістичні хаби ЄС у Польщі, Румунії та Словаччині. Пожертви охоплюють широкий спектр товарів і напрямків, включаючи карети швидкої допомоги, пожежні машини, електрогенератори, трансформатори, обладнання для розмінування, матеріали для укриттів, медикаменти та багато іншого. Загальна фінансова вартість допомоги оцінюється приблизно в 796 мільйонів євро.
Останньою значною партією, переданою через Механізм цивільного захисту, стало постачання 45 000 тонн дорожньої солі, яку пожертвували Нідерланди. Ця сіль, яка надходила протягом останніх восьми місяців і становить в еквіваленті приблизно 1800 вантажівок, має вирішальне значення для підтримки функціонування української дорожньої інфраструктури протягом суворих зимових місяців, а також для забезпечення того, щоб надзвичайна допомога могла діставатися до людей, які її потребують, по всій країні.
Комісар ЄС з питань управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич сказав: «Впродовж двох років з початку цієї жорстокої війни Європейський Союз залишається вірним своїй обіцянці бути з Україною стільки, скільки буде потрібно. З початку війни ми доставили до України 140 тисяч тонн життєво необхідних товарів, від автомобілів швидкої допомоги до мобільних госпіталів. Сьогодні я висловлюю подяку Нідерландам за щедру пропозицію щодо надання такої необхідної дорожньої солі та тісну співпрацю з Координаційним центром реагування на надзвичайні ситуації задля забезпечення її успішної доставки. Цей важливий внесок, наданий Україні через Механізм, допомагає підтримувати критично важливу дорожню інфраструктуру в робочому стані. Цей крок дає можливість безпечного та вчасного постачання гуманітарної допомоги українцям, які її найбільше потребують. Це яскравий приклад солідарності ЄС з Україною. І ми не зупинимося на цьому».
Новини
-
Тисяча днів війни – 1000 днів підтримки ЄС
-
ЄС оголосив про виділення 65 млн євро на підтримку реформи шкільного харчування в Україні
-
ЄС підвищує оборонну готовність, вперше надаючи фінансову підтримку для спільних закупівель оборонної продукції
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
-
COP29 у Баку: ЄС сприятиме боротьбі зі зміною клімату і просуватиме амбітні фінансові та інвестиційні цілі
-
ЄС і ПРООН відновили Сергіївський ліцей на Одещині: учні з 12 громад зможуть відвідувати школу наживо