Skip to main content

Опитування громадської думки: більшість українців підтримують ЄС

15/09/2023

96% українців зазначили, що відносини між Україною та Європейським Союзом – хороші. Про це свідчать результати щорічного опитування громадської думки 2023 року в Україні.

Дослідження проводилося в лютому 2023 року на основі телефонного інтерв’ю з 1 тисячею осіб зі всієї країни. Опитування громадської думки щороку здійснюється проєктом EU NEIGHBOURS EAST в Україні та п’яти інших країнах регіону Східного сусідства із 2016 року.

За результатами останнього опитування, 95% громадян знають, що ЄС надає підтримку Україні від початку війни, більшість українців (85%) вважають її ефективною. Переважна більшість українців обізнані щодо підтримки ЄС українських біженців та внутрішньо переміщених осіб (98%), надання гуманітарної допомоги (97%), фінансової підтримки (96%), військової допомоги (95%) та сприяння майбутньому відновленню України (91%).

Майже всі громадяни знають, що Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС (97%), та вважають, що це допоможе пришвидшити процес реконструкції (92%).

Близько трьох четвертих (72%) українців позитивно ставляться до ЄС – це найвищий показник із 2016 року, коли лише 49% громадян мали позитивне сприйняття Євросоюзу.

Крім цього, ЄС – міжнародна організація, яка викликає найбільше довіри (77%) у країні.

Дізнатися більше:

Щорічне опитування щодо України 2023 – інфографіка