Skip to main content

Підтримка для України: ЄС передасть електрогенератори через Механізм цивільного захисту

14/06/2024

У відповідь на значну шкоду, завдану українській енергетичній інфраструктурі цілеспрямованими атаками Росії, Європейський Союз виділив додаткові ресурси через Механізм цивільного захисту ЄС.

Зокрема, ЄС передав понад 1 тис. електрогенераторів зі стратегічних резервів rescEU, щоб допомогти Україні зменшити дефіцит електроенергії та забезпечити безперервне функціонування систем життєзабезпечення.

Передбачаючи попереду суворі зимові місяці, ЄС також мобілізує додаткові запаси rescEU, щоб надати життєво необхідне обладнання для

прихистків та медичні товари. Цей пакет спрямований на забезпечення добробуту українського народу, приділяючи особливу увагу особам, переміщеним із прифронтових областей.

Крім цього, Механізм цивільного захисту ЄС координує передачу Україні понад 15 тис. сонячних панелей. Вони допоможуть диверсифікувати джерела енергії України та зменшити залежність від пошкодженої інфраструктури, а також сприятимуть використанню відновлюваної енергії.

Механізм цивільного захисту ЄС вже передав Україні мільйони предметів, у тому числі прихистки, рятувальні засоби, медичне обладнання та обладнання для гуманітарного розмінування. Наразі через Механізм в Україну було доставлено понад 148 тис. тонн допомоги 27 державами-членами ЄС та 6 країнами-учасницями, більш ніж 3,4 тис. українських пацієнтів було евакуйовано до 22 приймаючих європейських країн. На сьогодні це найбільша та найскладніша операція Механізму цивільного захисту ЄС.

Дізнатися більше:

Пресреліз