Skip to main content

ЄС надав Україні сучасну систему механізованого розмінування

08/02/2024

Державна спеціальна служба транспорту України отримала систему розмінування DOK-ING MV-10 під час останнього візиту верховного представника ЄС Жозепа Борреля до України 6-7 лютого.

Ця система розмінування забезпечує знешкодження протипіхотних і протитанкових мін, а також непідірваних боєприпасів. Завдяки можливості дистанційного керування, вона є особливо безпечною. Система придатна для очищення великих територій: вона може забезпечити розмінування до 4 тис. м2 за годину, в тому числі ділянок, розташованих на крутих схилах.

Підтримка протимінної діяльності з боку ЄС також включає спеціальне навчання українських спеціалістів, які працюватимуть із системою MV-10.

Це нова постача в межах пакету підтримки ЄС на суму 25 млн євро для розмінування України, оголошеного під час Саміту Україна-ЄС у лютому 2023 року. Цей пакет призначений для задоволення нагальних потреб українських державних операторів протимінної діяльності – від обладнання для команд розмінування до піротехнічних автомобілів і роботизованих систем розмінування.

«Це обладнання покращить можливості наших сил та дозволить саперам швидше й безпечніше розміновувати деокуповану територію, – зазначив голова Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту України генерал-майор Богдан Бондар. – Російська агресія залишила в Україні багато вибухонебезпечних предметів, розмінування території займе десятки років. Впровадження технологічних рішень прискорить цю роботу».

Дізнатися більше:

Прес-реліз