Skip to main content

Європейське оборонне агентство підписало контракти на спільну закупівлю боєприпасів калібру 155 мм

08/09/2023

5 вересня Європейське оборонне агентство підписало п’ять контрактів із європейською промисловістю на спільну закупівлю боєприпасів калібру 155 мм. Таким чином, станом на сьогодні підписано вже вісім рамкових контрактів.

Виконавчий директор оборонного агентства Їржі Шедіві зазначив: «Ми пропонуємо країнам-членам ЄС реальні можливості робити замовлення через Європейське оборонне агентство, щоб підтримати Україну або поповнити власні запаси. Тепер країнам-членам ЄС належить повною мірою використати ці можливості».

«Путін не демонструє жодних ознак припинення агресії проти українського народу. Тому наша військова підтримка оборони України має тривати», – заявив Верховний представник ЄС Жозеп Боррель, який також є головою Європейського оборонного агентства.

На сьогоднішній день Європейське оборонне агентство провело переговори та підписало численні рамкові контракти на закупівлю 155-мм боєприпасів, також відомих як універсальні, для Panzerhaubitze 2000, а також снарядів і компонентів запобіжників запалу для гаубиці Krab.

Ці контракти було підписано в межах трикомпонентного плану дій, представленого в березні 2023 року Верховним представником ЄС Жозепом Боррелем та пізніше погоджено Радою ЄС і Європейським парламентом (Закон про підтримку виробництва боєприпасів (ASAP)).

У рамках першого компоненту ЄС закликає держави-члени невідкладно поставити Україні артилерійські боєприпаси із власних запасів. Другий компонент – спільна закупівля одного мільйону боєприпасів. Третій компонент спрямований на нарощування виробничих потужностей європейської оборонної промисловості.

Дізнатися більше:

Прес-реліз