Skip to main content

Доступ до життєво важливих вакцин для дітей покращено завдяки новим фургонам-рефрижераторам

24/12/2024

Сьогодні Міністерство охорони здоровʼя отримало вісім фургонів-рефрижераторів для посилення послуг вакцинації в Україні. Вісім фургонів, придбаних і доставлених ЮНІСЕФ за підтримки Європейського Союзу, допоможуть зміцнити систему холодового ланцюга в Україні, особливо в регіонах, де медичні заклади сильно постраждали від війни.

Фургони-рефрижератори обладнані спеціалізованим холодильним обладнанням, яке підтримує температуру, необхідну для безпечного транспортування вакцин та забезпечення їхніх запасів відповідно до графіків вакцинації в Україні. Кожен такий автомобіль вміщує близько 700 000 доз вакцин, тож дітям по всій країні забезпечено доступ до планових щеплень.

«Вакцинація дітей та дорослих – це базова послуга системи охорони здоров’я, яка допомагає запобігати поширенню небезпечних інфекційних хвороб, які можуть мати серйозні ускладнення чи навіть призводити до смерті. Майже 3 роки ми живемо в умовах повномасштабної війни. Попри це міністерство забезпечує всі можливості для отримання безоплатних щеплень. Завдяки співпраці з міжнародними партнерами вдається організувати безперебійну наявність вакцин на рівні країни. У віддалених громадах і деокупованих регіонах працюють мобільні команди з вакцинації. Водночас системно працюємо над удосконаленням системи зберігання та транспортування вакцин. Старе обладнання, зокрема холодильники та морозильні камери, замінені на сучасні холодові кімнати та холодильне обладнання, яке відповідає світовим стандартам. Дооснащення автопарку фургонами-рефрижераторами покращує логістичну складову та посилює функцію контролю за якістю імунобіологічних препаратів на етапах перевезення зі складу до медзакладу», – зазначив міністр охорони здоров’я України, Віктор Ляшко.

Близько 95% закладів охорони здоров’я по всій Україні вже оснащені обладнанням холодового ланцюга, що відповідає світовим, зокрема європейським, стандартам. Також ці заклади забезпечені спеціальними моніторами, які відстежують температуру в обладнанні, в такий спосіб гарантуючи надійне зберігання вакцин та збереження їхньої ефективності.

«Вакцинація відіграє ключову роль у захисті громадського здоров’я, особливо в Україні, де система охорони здоров’я постраждала внаслідок руйнівної війни. ЄС у партнерстві з ЮНІСЕФ прагне забезпечити доступ до вакцин для населення, зокрема для тих українців, які проживають у прифронтових районах. Я тішуся чудовими результатами, які вселяють надію, що ще більше українських дітей будуть захищені від небезпечних хвороб», — сказала Маріанна Франко, Головa Офісу гуманітарної допомоги ЄС в Україні.

Раніше цього місяця за підтримки ЄС та уряду Японії ЮНІСЕФ доставив в Україну 700 спеціалізованих холодильників. Це обладнання здатне підтримувати необхідну температуру до двох з половиною днів навіть під час відключень електроенергії. Це є критично важливою перевагою з огляду на перебої в роботі системи охорони здоров’я в Україні.

«Коли діти, де б вони не проживали, своєчасно отримують планові щеплення, це дає їм здоровіший старт у житті, — підкреслив Мунір Мамедзаде, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні. — Доставлені фургони та холодильне обладнання допоможуть покращити послуги планової імунізації в Україні. Вдосконалення системи холодового ланцюга є надзвичайно важливою частиною нашого гуманітарного реагування. Ми захищаємо здоров’я й життя дітей сьогодні та на довгі роки вперед».

У листопаді цього року ЮНІСЕФ також доставив 100 000 доз вакцини від дифтерії та правця в межах ширших заходів із закупівлі вакцин, спрямованих на забезпечення достатніх запасів і зменшення ризику їх нестачі.

У 2024 році за підтримки ЮНІСЕФ було поставлено майже 1,9 мільйона доз вакцин (поліомієліт, дифтерія-правець для дітей та дорослих, кір-паротит-краснуха, комбінована вакцина PENTA-Hib та вакцини проти COVID-19).

Довідка

ЮНІСЕФ співпрацює з Європейським Союзом, урядом Японії, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Світовим банком, а також з ініціативою COVAX, Глобальним альянсом з вакцин та імунізації (Gavi) задля підтримки комплексної кампанії імунізації дітей в Україні, що впроваджується під керівництвом Міністерства охорони здоров’я.