5 березня Європейська комісія запропонувала продовжити угоди про автомобільні перевезення з Молдовою та Україною. Пропозиція, подана до Ради ЄС, включає низку змін до угоди з Україною.
Початкові угоди було підписано в червні 2022 року, а пізніше продовжено до кінця червня 2024 року. Вони надають двосторонні транспортні права українським, молдовським та європейським перевізникам на території один одного.
«В умовах, коли традиційні транспортні маршрути в регіоні порушені або закриті через російську загарбницьку війну проти України та недоступність Чорного моря як традиційного торговельного шляху для двох країн, продовження угод щонайменше до кінця 2025 року допоможе гарантувати безпеку ланцюжків постачання», –йдеться у прес-релізі Європейської комісії.
Ці угоди насамперед спрямовані на підтримку «Шляхів солідарності» між ЄС та Україною, що дозволяють імпортувати життєво важливі товари в Україну та експортувати зерно, руду і сталь до ЄС та інших країн світу.
Поправки до угоди, зокрема, передбачають обов’язок мати документи, які підтверджують, що транспортний оператор належним чином уповноважений здійснювати міжнародні перевезення. Крім цього, запроваджується вимога про наявність спеціальних документів для порожнього транспорту, які підтверджують, що перевезення пов’язані із транзитними або двосторонніми операціями. Пропонується також посилити контроль за дотриманням операторами автоперевезень зобов’язань щодо операцій, дозволених у межах угоди, а також боротьбу із шахрайством або підробкою водійських документів та правопорушеннями, пов’язаними з безпекою дорожнього руху.
Наразі пропозиція знаходиться на розгляді Ради ЄС, яка повинна надати Єврокомісії мандат на проведення переговорів з Україною та Молдовою.
Дізнатися більше:
Новини
-
ЄС, ПРООН і партнери передали обладнання для забезпечення критичних енергопотреб Харкова
-
За підтримки ЄС відремонтували відділення невідкладної медичної допомоги та систему водовідведення у Немішаєво
-
ЄІБ надав 16,5 млн євро на оновлення громадського транспорту у постраждалих від війни містах України
-
Дві школи на Житомирщині були відремонтовані за підтримки ЄС і ПРООН
-
Україна приєднується до підпрограми «МЕДІА» програми «Креативна Європа»
-
ЄС та ПРООН передали автомобілі для мобільних соціальних служб Чернівецької області