Skip to main content

ЄІБ та Україна посилять гарантії захисту інвестицій у країні

29/04/2024

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Бюро економічної безпеки України (БЕБ) посилять співпрацю в запобіганні, виявленні й вирішенні потенційних випадків шахрайства або інших незаконних дій, що впливають на фінансовані ЄІБ проєкти.

25 квітня ЄІБ та БЕБ підписали меморандум про взаєморозуміння для посилення обміну інформацією, оперативної підтримки розслідувань та технічного співробітництва.

Меморандум про взаєморозуміння передбачає обмін інформацією про підозри в шахрайстві або інших незаконних діях, сприяння розслідуванню та вжиття превентивних заходів.

«Підзвітність та прозорість є особливо важливими в контексті відновлення України і процесу вступу до ЄС, який ми у Групі ЄІБ активно підтримуємо нашими інвестиціями», – зазначила віцепрезидентка ЄІБ, відповідальна за фінансові операції в Україні, Тереза Червінська.

«Наша місія та мета — захищати публічні кошти: чи то кредити ЄІБ, чи то гранти ЄС, чи то національні фонди. Ми несемо відповідальність за те, щоб гроші доходили до цільових бенефіціарів, а також за збереження репутації й довіри до Групи ЄІБ», – додала генеральна інспекторка ЄІБ Монік Конінг.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року ЄІБ надав понад 2 млрд євро для задоволення нагальних потреб України. Упродовж наступних років банк планує виділити ще щонайменше 2 млрд євро з Механізму підтримки України для важливих проєктів державного і приватного секторів.

Дізнатися більше:

Пресреліз