Skip to main content

Рада ЄС продовжила режим безмитної торгівлі з Україною та Молдовою

14/05/2024

13 травня Рада Європейського Союзу схвалила призупинення імпортних мит і квот на український та молдовський експорт до ЄС ще на один рік.

Автономні торговельні заходи ЄС щодо України діятимуть із 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року. Вони стосуються призупинення митних зборів та квот відповідно до розділу IV Угоди про асоціацію. Заходи включатимуть два запобіжні механізми для захисту ринку ЄС.

Автономні торговельні заходи ЄС щодо Молдови застосовуватимуться з 25 липня 2024 року до 24 липня 2025 року. Вони стосуються призупинення митних зборів та квот відповідно до розділу V Угоди про асоціацію. Вони також посилюють захист чутливої сільськогосподарської продукції через зміцнення захисного механізму.

«Це рішення підтверджує непохитну політичну й економічну підтримку України з боку ЄС після двох років неспровокованої і невиправданої військової агресії Росії. Водночас воно посилює захист фермерів ЄС стосовно певних чутливих сільськогосподарських продуктів», – йдеться у пресрелізі Ради ЄС.

Дізнатися більше:

Пресреліз