Skip to main content

За підтримки ЄС та ЄІБ на Полтавщині відкривається оновлений спортивний комплекс для молоді з інвалідністю

25/05/2023

Сьогодні у Решетилівці на Полтавщині відбулося відкриття спортивно-реабілітаційного комплексу «Колос» для людей з інвалідністю після закінчення масштабної реконструкції в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України.

Центр надаватиме комплексні реабілітаційні послуги понад 300 дітям та молодим людям з порушеннями зору, слуху, фізичного та ментального розвитку, опорно-рухового апарату. «Колос» також готуватиме висококваліфікованих спортсменів, які зможуть увійти до паралімпійської та дефлімпійської збірних України.

Ремонт будівлі є спільною ініціативою Європейського Союзу та його банку, Європейського інвестиційного банку, у партнерстві з Міністерством розвитку громад територій та інфраструктури України, Полтавською обласною військовою адміністрацією та за технічної підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН).

Реконструкція «Колоса» почалась у квітні 2021 року і продовжилася навіть в умовах повномасштабної війни. Роботи включали зокрема укріплення фундаменту будівлі, реконструкцію даху, гаража та під’їздів, теплоізоляцію, внутрішні оздоблювальні роботи та благоустрій території. Для збільшення місткості комплексу був побудований додатковий поверх. Також були замінені вікна та двері, встановлені нові мережі освітлення, вентиляції, електро- та водопостачання. Встановлення ліфта та безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю зробили будівлю повністю інклюзивною. Також була вдосконалена пожежна безпека комплексу.

Директор «Колоса» Сергій Котьман зазначив, що реконструкція спортивного комплексу допоможе багатьом українцям і надалі здобувати перемоги в різних міжнародних змаганнях. «Ми пишаємося нашими спортсменами — переможцями та призерами багатьох престижних міжнародних змагань, — сказав він. — Тепер, завдяки реконструкції комплексу, ми можемо забезпечити нашим спортсменам більше можливостей для тренувань і змагань на найвищому рівні».

Начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін сказав: «Реконструкція спортивного комплексу в Решетилівці – велика гордість для нашої області. Дякуємо будівельникам, які зуміли завершити роботу в умовах воєнного часу. Також вдячні нашим європейським партнерам за те, що вони продовжують дбати про українські громади та приносити реальну користь людям на місцях».

Міський голова Решетилівки Оксана Дядюнова також подякувала партнерам за підтримку. «Цей комплекс — комфортний простір для наших юних спортсменів з інвалідністю, де вони зможуть вдосконалювати свої навички та розвивати соціальні зв’язки. Ми відчуваємо вдячність та гордість за відкриття оновленого «Колосу» у нашому місті — яскравого прикладу того, чого можна досягти, працюючи разом заради спільної мети».

Реконструкція була профінансована кредитними коштами від ЄІБ у розмірі 930 000 євро та співфінансована 220 000 євро від Полтавської області. Крім робіт, передбачених контрактом, місцева влада ініціювала будівництво нового спортивного залу, на що з обласного бюджету було виділено 980 000 євро.

Олександр Кубраков, віцепрем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України, підкреслив важливість таких соціальних проєктів у воєнний час. «Ми прагнемо побудувати суспільство, в якому зручно і комфортно буде знаходитися кожному. Один з пріоритетів відновлення – будівництво з урахуванням інклюзивності, екологічності, безпеки».

Жан-Ерік де Загон, Голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні, сказав: «Ми раді підтримувати Україну як великими проєктами, так і на місцевому рівні, та покращувати життя в невеликих громадах, піклуючись про кожного. Діти та дорослі з інвалідністю мають особливі потреби, які важче задовольнити в умовах війни. У співпраці з ЄС, ПРООН та українськими партнерами ми забезпечили молодим спортсменам комфортні умови для тренувань, сприяючи їхньому фізичному та психічному здоров’ю для кращих результатів і кращого життя».

Керівник відділу місцевого та людського розвитку Представництва ЄС в Україні Мартін Шрьодер зазначив: «Зараз, як ніколи, українські міста потребують нашої допомоги у відновленні соціальної інфраструктури, щоб продовжувати надавати освітні та рекреаційні послуги місцевим жителям і робити їхні життя кращими. Оновлений комплекс дасть молодим спортсменам з інвалідністю простір для професійного розвитку та підвищить їх почуття приналежності в часи невизначеності».

Христофорос Політіс, заступник Постійного представника ПРООН в Україні, відзначив важливість того внеску, який проєкт робить у сферу інклюзії та фізичної і психологічної реабілітації у процесі відновлення України. «Ремонт комплексу «Колос» є важливим кроком для забезпечення рівного доступу до спорту, оздоровчих та соціальних послуг для людей з інвалідністю, — сказав він. — В межах цього проєкту ПРООН пишається партнерством з ЄІБ та місцевою владою Полтави, задля посилення відновлення та розбудови більш інклюзивних та сталих громад в Україні».

Довідка:

Реконструкцію спортивно-реабілітаційного комплексу у Полтавській області підтримано в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ). Це багатогалузевий рамковий кредит Європейського інвестиційного банку у розмірі 200 млн євро місцевим органам влади для відновлення соціальної інфраструктури та покращення умов життя внутрішньо переміщених осіб та громад, що їх приймають, у дев’яти областях України: на підконтрольних українській владі територіях Донецької та Луганської областей, у Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Одеській, Полтавській, Харківській та Херсонській областях. Програма впроваджується Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України України та Міністерством фінансів України спільно з органами місцевого самоврядування за технічної підтримки Програми розвитку ООН. НКПВУ підтримується грантами в розмірі 7 млн євро від Інвестиційної платформи сусідства ЄС (NIP) і 8 млн євро від двосторонніх фондів представництва ЄС.

Для запитів ЗМІ:

Юлія Самусь, очільниця відділу комунікацій ПРООН в Україні, yuliia.samus@undp.org

Ольга Сушицька, менеджерка з комунікацій ЄІБ в Україні, o.sushytska@eib.org