Skip to main content

Консультативна місія ЄC в Україні поновила мандат ще на три роки

04/06/2024

1 червня Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС) в Україні офіційно розпочала свою діяльність згідно з новим посиленим трирічним мандатом відповідно до рішення Ради міністрів ЄС від 14 травня 2024 року. Цей мандат діятиме до 31 травня 2027 року.

Згідно з новим мандатом КМЄС в Україні зосередиться на ключових пріоритетах для підтримки реформування сектору цивільної безпеки України та розбудови спроможностей щодо реагування на виклики воєнного часу й післявоєнні потреби.

Місія підтримуватиме українські органи влади в покращенні управління кордонами, в тому числі морськими, сприяючи тіснішій співпраці між відповідними відомствами.

«Посилення спроможності України в інтегрованому управлінні кордонами має вирішальне значення для інтеграції держави до ЄС, а також для запобігання й боротьби з транскордонною злочинністю, зокрема з усіма формами контрабанди та торгівлею людьми, стрілецькою зброєю і легким озброєнням», – йдеться у пресрелізі КМЄС.

Місія також посилить підтримку українських державних органів у розслідуванні й судовому переслідуванні міжнародних злочинів, скоєних через збройну агресію Росії проти Україну.

Крім цього, Місія посилить підтримку української влади у відновленні верховенства права та стабілізації ситуації на деокупованих територіях через нарощування спроможностей правоохоронних органів.

Дізнатися більше:

Пресреліз

Відео на Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=LgjATX81UoM