Skip to main content

ЄС зміцнить права інтелектуальної власності в Україні, Грузії та Молдові

27/03/2024

25 березня в Кишиневі було запущено EU4IP – проєкт у сфері інтелектуальної власності. Його бюджет становить 4 млн євро, які було виділено ЄС. Ініціатива розрахована на чотири роки.

Проєкт EU4IP надасть Україні, Грузії та Молдові підтримку у зміцненні національних систем інтелектуальної власності. Ініціатива сфокусується на покращенні правових рамок та спрощенні їхнього узгодження із законодавством ЄС, підтримці установ і мереж у сфері інтелектуальної власності, співпраці в межах механізмів, що забезпечують дотримання законодавства, а також підвищенні обізнаності приватного сектора та малих і середніх підприємств.

Проєкт впроваджуватиметься Відомством з інтелектуальної власності ЄC (EUIPO) в партнерстві з Українським національним офісом інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ), Національним центром інтелектуальної власності Грузії (Сакпатенті) та Державним агентством інтелектуальної власності Республіки Молдова (AGEPI).

«Ми докладемо всіх зусиль для надання допомоги, необхідної відповідно до конкретних потреб кожної з країн. Фінансований ЄС проєкт EU4IP, який ми запускаємо сьогодні, сприятиме узгодженню правової бази наших країн-партнерів із законодавством ЄС у сфері інтелектуальної власності. Для цього будуть вживатися заходи щодо узгодження норм, правового захисту й дій, спрямованих на забезпечення дотримання прав», – зазначив виконавчий директор EUIPO Жоао Неграу.

Дізнатися більше:

Пресреліз