Skip to main content

Європейська комісія рекомендує розпочати переговори про вступ України до ЄС

16/11/2023

8 листопада Європейська комісія порекомендувала Раді ЄС розпочати переговори про вступ України до Європейського Союзу. Єврокомісія зазначила, що Україна досягла значного прогресу у впровадженні ключових реформ.

«Український уряд і парламент продемонстрували рішучість і досягли значних успіхів у виконанні семи кроків, окреслених у висновку Європейської комісії щодо заявки України на членство в ЄС», – йдеться у прес-релізі Єврокомісії.

«Європейська комісія вважає, що Україна достатньою мірою відповідає критеріям, пов’язаним зі стабільністю інституцій, які гарантують демократію, верховенство права, права людини та повагу й захист меншин,… за умови, що вона продовжить свої зусилля щодо впровадження реформ та виконає решту вимог», – йдеться у звіті Єврокомісії щодо політики розширення 2023 року, опублікованому 8 листопада.

Країна створила прозору систему попереднього відбору суддів Конституційного Суду та реформувала органи судового управління. Україна розширила перелік розслідувань випадків корупції на високому рівні і притягнення до кримінальної відповідальності, а також зміцнила свою інституційну базу. Крім цього, Україна вжила кроків у широкій та системній боротьбі з впливом олігархів.

«Країна продемонструвала спроможність досягти прогресу у приведенні свого законодавства у відповідність із нормативно-правовою базою ЄС навіть під час війни», – зазначається у звіті ЄС.

Європейська комісія порекомендувала Раді ЄС ухвалити рамки переговорів після того, як Україна виконає решту вимог, пов’язаних із посиленням боротьби з корупцією, ухваленням закону про лобіювання відповідно до стандартів ЄС та посиленням гарантій для національних меншин.

Єврокомісія здійснюватиме постійний моніторинг прогресу та виконання вимог у всіх сферах, пов’язаних із відкриттям переговорів, та представить Раді ЄС звіт до березня 2024 року.

Дізнатися більше:

Прес-реліз
Звіт
Висновки звіту
Інформаційний бюлетень
Звіт Єврокомісії щодо політики розширення 2023 року