Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) і Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) підтримують українські лікарні у відповідь на виклики війни.
- Інвестиційний грант у 5 млн євро від багатостороннього донорського фонду Е5Р профінансує заходи з ліквідації наслідків воєнних дій, зокрема в українських лікарнях.
- Цей грант доповнює поточну кредитну програму ЄІБ у розмірі 300 млн євро для покращення енергоефективності.
- 43 українські громади вже беруть участь у програмі, й очікується, що кількість учасників зросте.
- Новояворівськ і Ковель – одні з перших міст, які отримають фінансування на проведення заходів із підвищення енергоефективності.
Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), банк Європейського Союзу, та Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України уклали нову угоду, щоб і далі сприяти впровадженню програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні» та підтримувати втілення необхідних заходів з енергоефективності й ліквідації наслідків воєнних дій. Зокрема, йдеться про сферу охорони здоров’я. Підписана угода передбачає інвестиційний грант у розмірі 5 млн євро від фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), який доповнює кредит ЄІБ у 300 млн євро.
Грант у розмірі 5 млн євро буде спрямовано здебільшого на підтримку заходів в українських лікарнях у відповідь на виклики війни. Після початку повномасштабного вторгнення Росії нагальна потреба у відновленні та модернізації лікарень та інфраструктури охорони здоров’я стрімко зросла. За таких умов гостро постала необхідність у покращенні умов для забезпечення належної медичної допомоги та підтримці постраждалих громад.
5 млн євро від багатостороннього донорського фонду E5P, у якому ЄС є одним із найбільших донорів, збільшують загальний грантовий внесок від фонду до 9 млн євро. Грант, своєю чергою, доповнює рамковий кредит ЄІБ у розмірі 300 млн євро на програму «Енергоефективність громадських будівель в Україні», 200 млн євро з яких було перенаправлено на надання термінової підтримки Україні у 2022 році. Програма фінансує термомодернізації, ремонти пошкоджених війною будівель та адаптації громадських будівель по всій Україні.
Нині 43 українські міста та громади беруть участь у програмі, а Новояворівськ та Ковель стануть одними з перших міст, які отримають фінансування на підвищення енергоефективності.
Віцепрем’єр-міністр України з питань відновлення та Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков сказав: «Ми віддані принципу “відбудувати краще, ніж було” і зосереджені на використанні енергоефективних технологій у відновленні. Це відповідає нашим європейським прагненням; і ми вдячні партнерам за підтримку, зокрема, у модернізації сектору охорони здоровʼя. Збільшення грантової складової в межах Програми дозволить зменшити фінансове навантаження на громади, що в період продовження ескалації воєнної агресії рф є актуальним питанням та вагомим внеском у підтримку розвитку громад».
Пані Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова заявила: «Європейський Союз пишається тим, що є одним із основних засновників Фонду E5P. Ініціативи, що фінансуються ЄС, допомагають Україні відновитися, приділяючи особливу увагу заходам у відповідь на виклики війни та енергоефективність. Завдяки гранту Інвестиційної платформи сусідства ЄС (NIP) у розмірі 5 млн євро та гранту E5P, який після сьогоднішнього підвищення становить 9 млн євро, Європейський Союз та його фінансовий підрозділ, Європейський інвестиційний банк, і далі впроваджують програму «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Я рада, що завдяки підтримці NIP дуже малі міста з населенням менше ніж 50 000 мешканців тепер безоплатно отримують детальну технічну проєктну документацію. Це дасть їм змогу приєднатися до програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні» та здійснити довгоочікуваний ремонт і модернізацію інфраструктури».
Голова регіонального представництва ЄІБ у країнах Східної Європи Жан-Ерік де Загон сказав: «Реконструкція в Україні пропонує хорошу можливість зосередитися на енергоефективності, ключовому факторі для підвищення стійкості та сталого розвитку країни. За підтримки внесків донорів із фонду E5P та завдяки нашій програмі «Енергоефективність громадських будівель в Україні» ЄІБ прагне допомогти Україні відновити та підвищити енергоефективність громадських будівель, зокрема лікарень, гарантуючи, що вони відповідають усім стандартам захисту та стійкості у воєнний час та після нього».
Директор Федерального міністерства довкілля, охорони природи і ядерної безпеки та захисту прав споживачів Юрген Кайнхорст сказав:«Німеччина підтримує E5P із 2014 року й у 2022 році зробила внесок до Фонду E5P в Україні у розмірі 20 млн євро на заходи реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з війною, які залишаються для нас пріоритетними. Ми раді мати змогу надавати екстрену допомогу Україні через Фонд і високо цінуємо участь та відданість усіх партнерів E5P. Дуже надихає бачити, що через E5P ми можемо підтримувати муніципалітети у вирішенні їхніх величезних викликів, особливо в соціальній сфері, наприклад, у відновленні лікарень».
Додаткова інформація
Працюючи в Україні з 2007 року, ЄІБ непохитно підтримує євроінтеграцію країни, яка стала ще важливішою після повномасштабного вторгнення Росії. З портфелем проєктів на суму 7,3 млрд євро Банк інвестує у муніципальну інфраструктуру, енергетику, транспорт та МСП, щоби покращити повсякденне життя, стимулювати економічне зростання та сприяти стійкості й відновленню України. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 р. ЄІБ надав негайну допомогу Україні, виділивши 2 млрд євро на терміновий ремонт критичної інфраструктури.
Через ініціативу банка “EU for Ukraine Initiative” та її фонд “EU for Ukraine Fund”, а також завдяки ключовій ролі ЄІБ у втіленні програми ЄС Ukraine Facility загальною сумою 50 млрд євро Банк і далі відданий посиленню своєї діяльності в Україні відповідно до мандату, наданого лідерами ЄС, та у тісній співпраці з Європейською комісією, Європейським парламентом, державами-членами ЄС і міжнародними партнерами.
Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) – це багатосторонній фонд, який створений під час головування Швеції в Європейському Союзі у 2009 році та підтримується низкою донорів і міжнародних фінансових установ. Розмір фонду E5P для України становить 200 млн євро, куди входять внески від Європейського Союзу як найбільшого донора і Швеції як найбільшого двостороннього донора, що підтримує Україну, а також Німеччини, Норвегії, Швейцарії, США, Данії, Польщі, Фінляндії, Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Ірландії та Словаччини. Україна також є донором E5P із внеском у розмірі 20 млн євро. Гранти E5P використовуються разом із кредитами від міжнародних фінансових інституцій для підтримки інвестицій у муніципальну інфраструктуру. Ці інвестиції покликані підвищити енергоефективність в Україні, а також позитивно вплинути на довкілля та боротьбу зі зміною клімату. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну E5P також підтримує надзвичайні заходи, пов’язані з війною, щоб сприяти роботі критичної муніципальної інфраструктури. На сьогодні E5P підтримало 27 інвестиційних проєктів по всій Україні із загальним обсягом інвестицій понад 1 млрд євро.
Контакти для преси
Ольга Сушицька | o.sushytska@eib.org | +352 691 289 108
Вебсайт: www.eib.org/press | Пресофіс: +352 4379 21000 | press@eib.org
Новини
-
ЄС, ПРООН і партнери передали обладнання для забезпечення критичних енергопотреб Харкова
-
За підтримки ЄС відремонтували відділення невідкладної медичної допомоги та систему водовідведення у Немішаєво
-
ЄІБ надав 16,5 млн євро на оновлення громадського транспорту у постраждалих від війни містах України
-
ЄС та ПРООН передали автомобілі для мобільних соціальних служб Чернівецької області
-
Дві школи на Житомирщині були відремонтовані за підтримки ЄС і ПРООН
-
Україна приєднується до підпрограми «МЕДІА» програми «Креативна Європа»