Сьогодні Рада ЄС ухвалила постанову, яка поновлює призупинення всіх мит, квот і заходів торгового захисту на український експорт до ЄС ще на рік, до червня 2024 року.
Відновлюючи ці заходи, ЄС продовжує демонструвати свою непохитну політичну та економічну підтримку України, яка все ще стикається з неспровокованою та невиправданою військовою агресією Росії.
Ці заходи допоможуть Україні зберегти стабільність торговельних відносин з ЄС і підтримувати економіку в дуже складних умовах.
У поєднанні зі значною військовою, фінансовою та гуманітарною підтримкою це має вирішальне значення для допомоги Україні в її довгостроковому відновленні.
Неспровокована та невиправдана загарбницька війна Росії проти України мала руйнівний вплив на економіку країни. Оновлені автономні торговельні заходи однозначно мають підтримати Україну і водночас вони нададуть ЄС можливість захистити, якщо буде необхідно, внутрішній ринок від значного збільшення імпорту деяких сільськогосподарських продуктів.
Міністр міжнародного розвитку та зовнішньої торгівлі Швеції Йохан Форсселл
Ухвалена сьогодні постанова діятиме протягом одного року та стосується наступного:
- усі несплачені митні збори відповідно до Розділу IV Угоди про асоціацію між ЄС та Україною про створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ). Це має відношення до двох категорій товарів: фруктів і овочів, на які поширюється система вхідних цін, а також сільськогосподарської продукції та перероблених сільськогосподарських продуктів, на які поширюються тарифні квоти.
- справляння антидемпінгового мита на імпорт українського походження до дати набрання чинності цієї постанови.
- застосування єдиних правил імпорту (захисних заходів) щодо імпорту українського походження.
Заходи з лібералізації торгівлі реалізуються відповідно до зобов’язань статті 2 Угоди про асоціацію (ПВЗВТ), у якій це закріплюється як суттєвий елемент Угоди, що сприяє повазі до принципів суверенітету та територіальної цілісності, непорушності кордонів та незалежності.
Контекст та наступні кроки
Комісія внесла пропозицію щодо поновлення тимчасової лібералізації торгівлі, що доповнює торгові пільги, застосовувані до української продукції згідно з Угодою про асоціацію між Європейським Союзом і Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами, з одного боку, та Україною, з іншого боку від 23 лютого 2023 р.
28 квітня Комітет постійних представників підтвердив, що якщо Європейський Парламент схвалить пропозицію Комісії без поправок, Рада ЄС схвалить позицію Європейського парламенту. 9 травня Європейський Парламент затвердив свою позицію в першому читанні, прийнявши пропозицію Комісії без будь-яких поправок.
Тепер, коли Постанову ухвалено, її буде підписано представниками Ради ЄС та Європейського Парламенту та опубліковано в Офіційному журналі до набуття чинності 6 червня.
Новини
-
Сім ключових пунктів пропуску в Україні обладнано системами безперебійного живлення завдяки проєкту ЄС
-
Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею
-
Комісія виплачує Україні перші 3 мільярди євро як частину кредиту від Групи семи, який погашатиметься з доходів від знерухомлених російських активів
-
ЄС оголосив про пакет гуманітарної допомоги Україні на суму 148 мільйонів євро
-
У Макарові на Київщині розпочали відбудову дитсадка, який зруйнувала Россия
-
ЄІБ надав 4,7 млн євро для покращення управління відходами на Грибовицькому сміттєзвалищі