Skip to main content

ЄБРР надав 200 млн євро для посилення енергетичної безпеки України

24/11/2023

23 листопада Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) оголосив про надання кредиту в розмірі 200 млн євро Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України». Ці кошти допоможуть створити стратегічні резерви природного газу на опалювальний сезон.

Минулого року «Нафтогаз» також отримав кредит від ЄБРР на суму 300 млн євро в межах пакету підтримки в розмірі 500 млн євро, що включав грант від Норвегії.

«Ми пишаємося нашим співробітництвом із «Нафтогазом», який продовжує працювати над покращенням корпоративного управління та, незважаючи на певні труднощі в минулому, успішно завершив реструктуризацію своїх облігацій. Ми готові підтримувати компанію й надалі», – зазначив керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне під час церемонії підписання кредитної угоди в Києві.

Минулого місяця банк виконав свою обіцянку про надання Україні 3 млрд євро впродовж 2022-2023 років. Крім цього, в листопаді директори ЄБРР звернулися до Ради керуючих із пропозицією щодо збільшення капіталу на 4 млрд євро. Це дозволить банку продовжувати значні та стабільні інвестиції в Україну з подальшим збільшенням обсягів фінансування на етапі повномасштабного відновлення.

Дізнатися більше:

Прес-реліз