Skip to main content

Єврокомісарка відвідала Київ для обговорення стійкості української енергосистеми

08/05/2024

6 травня в Києві єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон зустрілася з міністром енергетики України Германом Галущенком. Вони обговорили способи посилення стійкості української енергетичної системи та підготовку до наступного опалювального сезону.

«Ми втратили вже більш ніж 8 ГВт, – зазначив Герман Галущенко. – Але ми працюємо над відновленням постраждалих об’єктів і будемо відновлювати максимально все, що можливо. Термінові рішення також передбачають збільшення генерації до наступної зими, зокрема маневрових потужностей».

Сторони обговорили потреби українського енергетичного сектору щодо обладнання, яке може бути надане європейськими партнерами. Особливу увагу було приділено фінансовій підтримці, зокрема через механізми Фонду енергетичної підтримки України, створеного при Секретаріаті Енергетичного співтовариства.

Крім цього, вони обговорили потенційні взаємозв’язки між Україною та європейськими державами для залучення електроенергії від країн-партнерів. Сторони також розглянули питання майбутньої інтеграції України до європейського енергетичного ринку.

Під час зустрічі також обговорювалося координування міжнародної співпраці для посилення тиску на Росію й витіснення країни-агресора зі світових енергетичних ринків. Єврокомісарка та міністр, зокрема, торкнулися питань завершення дії договору про транзит російського газу до Європи цього року.

«ЄС готувався до цього два роки. Ми знаємо, що Росія є ненадійним постачальником газу», – зазначила Кадрі Сімсон, нагадавши, що Росія неодноразово маніпулювала цінами на газовому ринку.

Єврокомісарка також повідомила про намір Європейської комісії схвалити новий пакет санкцій проти Росії.

Дізнатися більше:

Пресреліз