Skip to main content

Проєкт ЄС «Волонтерство під час війни»: допомога громадам Донецької області

20/09/2022

Громадська організація ШТУКА має п’ятирічний досвід реалізації різноманітних культурних ініціатив для молоді у громадах Донецької та Луганської областей. Та з початком повномасштабної війни перед командою з’явилися нові виклики.

«До 24 лютого ми займалися мистецькими та креативними проєктами, навіть почали масштабні зйомки арткіно та відеоблогів про Донеччину, — розповів Євгеній Бражко, директор ГО «ШТУКА». — Але після повномасштабного вторгнення ми одразу ж розвернули активну діяльність для допомоги мешканцям та переселенцям в Донецькій та Луганській областях. Зараз хочемо відновити свою діяльність у креативній сфері».

З перших днів війни організації довелося шукати оптимальні канали закупівель продуктів для формування гуманітарних наборів, налагодити логістичні маршрути для оптимізації доставки, та знайти волонтерів на місцях.

Для допомоги цивільному населенню організація також залучила і грантове фінансування від проєкту #EU4CSOs Emergency Actions (https://eu4csos.org), реалізуючи свій проєкт «Волонтерство під час війни». У фокусі — підтримка громад Донецької області, які приймають ВПО та тих, що безпосередньо страждають внаслідок бойових дій.

За майже шість місяців ГО «ШТУКА» вдалося доставити в ці громади понад 5000 продуктових та 1500 гігієнічних наборів, близько 200 одиниць одягу для ВПО, різні енергоносії в сховища та в комунальні установи міст, що знаходяться в зоні бойових дій, а також безрецептурні ліки.
Загалом організація доставила гуманітарну допомогу на суму 3.5 млн гривень.

Крім того, було передано 10 велосипедів від U-Cycle для волонтерів Донеччини, щоб допомогти їм з мобільністю та пересуванням.

Сьогодні ГО «ШТУКА» також розпочинає впроваджувати медіа-проєкт із висвітлення теперішнього стану справ в громадах Донецької області у форматі відео для західної аудиторії, а також розповідає про діяльність відомих українських волонтерів у форматі відеоподкастів.

ГО «ШТУКА» наразі активно продовжує залучати ресурси для надання допомоги людям, що страждають від бойових дій, а також працює над підготовкою громад Донецької області до зимового періоду.

Проєкт «Волонтерство під час війни» підтримано у межах конкурсу суб-грантів від проєкту EU4CSOs Emergency Actions, що реалізується БО Мережа 100 відсотків життя Рівне за фінансової підтримки Європейського Союзу.