Skip to main content

У Запоріжжі запрацював молодіжний центр для переміщеної молоді завдяки ЄС та UNDP

01/05/2024

Центр стане осередком для розвитку переміщеної молоді, яка проживає у Запоріжжі та прагне активніше долучатися до відбудови поруйнованих війною громад області

Запоріжжя, 1 травня 2024 р. — У Запоріжжі запрацював молодіжний центр для переміщеної молоді. Його відкрили за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (UNDP) в Україні та щедрої фінансової підтримки Європейського Союзу.

Згідно з останніми даними reSCORE індикатори відчуття громадянської відповідальності серед молоді між 2021 та 2023 роками значно зросли з 5.5 до 6.9 (із 10). Проте рівень громадянської активності залишається на низькому рівні — 2.3. Ця тенденція демонструє чітку націленість UNDP до покращення молодіжних програм в Україні та збільшення обсягів підтримки молодих чоловіків та жінок для активізації громадянської залученості на місцевому рівні.

Передбачається, що на базі центру створять команди молодих лідерів, які у партнерстві з місцевою владою координуватимуть залучення молоді до процесів відновлення в Запорізькій області. Окремою віхою в роботі центру стануть залучення молоді до волонтерських ініціатив у місті та організація заходів із поліпшення громадської безпеки та соціальної згуртованості, зокрема навчальних тренінгів і семінарів.

Голова Запорізької обласної адміністрації Іван Федоров висловив сподівання на подальшу співпрацю з UNDP та втілення нових проєктів. «Країна без молоді — це країна, яка не має майбутнього, — сказав пан Федоров. — Ми об’єднуємо молодих людей регіону навколо спільних інтересів — спілкування, культури, навчання — заради розвитку України».

Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Штефан Шльойнінг зазначив, що українська молодь, а особливо молодь, яка проживає у прифронтових громадах, не має втрачати можливості для розвитку через загарбницьку війну РФ проти України. «ЄС створює можливості для молоді безпосередньо у громадах, — сказав пан Шльойнінг. — Цей центр у Запоріжжі наочно ілюструє, як, маючи інструменти та надійні опори, молодь може відігравати потужнішу роль у відновленні та уникнути маргіналізації».

Постійній представник UNDP в Україні Яко Сільє сказав, що молодіжні ініціативи складають питому частку програмних ініціатив UNDP в Україні. «Насамперед молодь — це рушій змін та розвитку, і ми в UNDP вважаємо своїм пріоритетом створення для них сприятливого та комфортного середовища, в якому вони зможуть максимально реалізувати свій потенціал», — зазначив пан Сільє.

Центр створено зусиллям громадської організації “People.UA”, яка отримала грант від UNDP у розмірі понад 30 тисяч доларів США. Фінансування для втілення гранту надано Європейським Союзом у межах проєкту «EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні».

Для запитів ЗМІ

Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій, UNDP в Україні, yuliia.samus@undp.org