Відтепер обміняти старі лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи через Дію можна у містах та селищах міського типу по всій країні, крім Дніпропетровської та Донецької областей. В цих регіонах послуга запрацює з 9 лютого. Обмін здійснюється за спільною програмою Європейського Союзу та Уряду України.
Спочатку програма була доступна лише в обласних центрах, а також в Кривому Розі, Краматорську та Покровську.
Тепер програму масштабували і ще 6 млн енергоощадних ламп надійшли до 1300 відділень Укрпошти в містах та селищах по всій країні. А до кінця лютого лампи отримають навіть найменші села, щоб кожен українець міг скористатися послугою та зробити свій внесок у збереження світла.
З 30 січня українці вже обміняли майже 1,5 млн старих ламп розжарювання на нові енергоощадніLED- лампи. Найбільше ламп обміняли в Києві – понад 230 тисяч ламп. У Дніпрі – 130 тисяч ламп, у Львові – 94 тисячі, у Харкові – 91 тисячу. У межах програми Європейський Союз профінансував 35 млн енергоощадних LED-ламп для України.
Посол Матті Маасікас, Голова Представництва ЄС в Україні:
“Понад 1 млн енергоощадних ламп вже в оселях українців. Сотні тисяч людей долучились до обміну ламп розжарювання на енергоощадні в рамках програми ЄС та Уряду України. Для цього знадобився менше ніж тиждень, і ми переконуємось, що це було своєчасне та ефективне рішення. Якщо подивитись на хронологію, то від запиту України до обміну першого мільйона ламп минуло дуже небагато часу. І така швидка реакція з боку ЄС засвідчує, що ми допомагаємо в режимі реального часу. Як і наші українські друзі, які забезпечили чіткий і злагоджений процес обміну. Разом подолаємо темряву. Разом переможемо“.
За підрахунками фахівців, перехід на такий тип ламп може знизити споживання електроенергії на 7-10% в моменти пікового навантаження. Це допоможе суттєво скоротити дефіцит електроенергії в системі.
Програма підтримана Європейським Союзом у відповідь на заклик Президента Зеленського та реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації, АТ «Укрпошта» в усіх регіонах України (за виключенням тимчасово окупованих територій та незаконно анексованого Криму).
Нова програма, фінансована ЄС, є складовою підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту.
Медіа, Пресрелізи
-
листопад 2024 року
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Листопад 2024 року
-
Європейський Союз допомагає українській освітній сфері та молоді. Престур до Полтави та області продемонстрував масштаб і дієвість підтримки, орієнтованої на майбутнє
-
Які унікальні програми для української освіти пропонує Європейський Союз
-
Експертна дискусія: “ЄС посилює спроможність української системи професійної технічної освіти (ПТО)”
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України