Skip to main content
Поділитись:

ЛИСТОПАД 2024

Зміст
Новини кампаній

«Це не тільки про підтримку освіти, а й про допомогу громадам відновитися»

Підвал дитсадка «Пролісок» у Бучі перетворили на сучасне укриття, де є столи, стільці, ліжка, санвузол, а також ігрова зона з творчим куточком. А Ірпінський ліцей No3, що зазнав руйнувань під час бойових дій, було повністю відновлено та модернізовано.

Обидва навчальні заклади отримали підтримку Європейсь- кого Союзу та інших міжнародних партнерів. У листопаді до них завітали пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова та заступниця голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Еммануель Абрін.

Візит став частиною Всеукраїнської комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо. ЄС та Україна творять спільне європейське майбутнє», метою якого є інформування українців про підтримку та можливості, які ЄС надає українській освіті та молоді під час війни.


«Я щиро вдячна за можливість відвідати дитячий садок у Бучі та ліцей в Ірпені, які є лише двома прикладами підтримки освіти з боку Європейського Союзу. Цей візит також відбувається в межах комунікаційної кампанії ЄС щодо підтримки освіти та молоді в Україні. Але це не тільки про підтримку освіти, а й про допомогу громадам відновитися та відбудуватися, – підкреслила Катаріна Матернова. – ЄС співпрацює з ЮНІСЕФ в Україні та місцевими громадами задля створення безпечного та сучасного навчального середовища, ремонту класів і будівництва укриттів, щоб захистити дітей та вчителів під час безперервних російських атак. Навіть у найскладніші часи ми стоїмо разом».

У «Проліску» навчаються 140 дітей, зокрема дошкільнята із порушеннями зору та мовлення, з якими додатково займаються психолог, логопед і тифлолог. В Ірпінському ліцеї No3 – близько 1600 учнів, серед яких 250 дітей із числа внутрішньо переміщених осіб. Катаріна Матернова поспілкувалися з вихованцями навчальних закладів і педагогами, а також із представниками місцевої влади.

З початку повномасштабного російського вторгнення ЄС скерував понад 100 млн євро бюджетної та грантової допомоги на створення безпечних освітніх просторів в Україні. За ці кошти відновлюють школи, надають психологічну допомогу дітям, батькам, освітянам, проводять кампанії з мінної безпеки.

Євросоюз також виділив Україні дві мультисекторальні позики на загальну суму 540 млн євро на ремонт соціальної інфраструктури, включно з освітніми закладами. Станом на кінець вересня 2024 року ремонтні роботи проведено на 20 об’єктах в 11 областях, у планах -ще 9 шкіл та закладів дошкільної освіти. У другій фазі програми заплановано ремонт 80 закладів освіти у 10 областях України. Загальний кошторис робіт сягнув 158,6 млн євро, а на 19 об’єктах роботи вже розпочато.

Загалом бюджетна допомога ЄС Україні передбачає ремонт понад 280 освітніх установ у 19 областях.



В Івано-Франківську говорили про розвиток профтехосвіти і підтримку ЄС


«У зв’язку з війною посилилась нестача кваліфікованих кадрів на ринку праці, тому завдання держави насамперед популяризувати профтехнічну освіту, створити умови для здобуття навичок кожним охочим», – каже Оксана Румовська, експертка Директорату професійної освіти МОН України.

Оксана серед інших фахівців взяла участь у заході «ЄС посилює спроможність української системи професійно- технічної освіти (ПТО) підвищувати кваліфікацію українців відповідно до вимог ринку праці», що відбувся 21 листопада в Івано-Франківську. Дискусію проведено в межах комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо».

Проблеми у професійно-технічної освіти в Україні справді є, йшлося на заході. Лише 20% випускників українських шкіл обирають професійно-технічні навчальні заклади, тоді як у багатьох країнах ЄС цей показник становить 60–70%. Наприклад, 2023 року на бакалаврат українських вишів вступили 267 тисяч випускників шкіл, а до професійно- технічних закладів лише 99 тисяч. Дефіцит працівників особливо відчувається в таких галузях як будівництво, транспорт, металургія, машинобудування та інших, що залежать саме від професійно-технічної освіти.


«За рахунок коштів Європейського Союзу планується створення центрів професійної досконалості як хабів з набуття нових навичок та вмінь, закладів, де в освітній процес буде впроваджено інновації, а також створено інклюзивне освітнє середовище», – каже Оксана Румовська.

Ці сім центрів має бути створено до 2027 року на базі вищих професійних училищ в Калуші Івано-Франківської області, Колках Волинської, Чорткові Тернопільської, Дніпрі, Одесі, Києві та Ужгороді, повідомила Анастасія Харлан, старша кредитна офіцерка Європейського інвестиційного банку.

Саме ЄІБ профінансує створення центрів на суму 58 млн євро, ще 8,5 млн надійдуть як технічна допомога від Інвестиційної платформи сусідства ЄС.

Підтримка Євросоюзом української профтехосвіти триває протягом багатьох років. Зокрема, під час заходу в Івано– Франківську йшлося про результати великої програми EU4Skills, яку реалізували в 2019-23 роках за фінансування Євросоюзу та його держав-членів Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії.


«Щороку ми спостерігаємо зростання рівня залученості українських закладів професійно-технічної освіти до побудови співпраці з європейськими партнерами», – підкреслила Вероніка Ткаченко, проєктна менеджерка Національного Еразмус+ офісу в Україні.

За її словами, з 2021 року реалізовано 10 проєктів «Розвиток потенціалу у сфері професійної освіти та навчання», 11 проєктів співпраці, в межах яких окремі пріоритети було спрямовано на підтримку України. Також відкрито два Центри професійної майстерності.


«Вражає, як, незважаючи на війну, Україна продовжує розвивати свою систему професійно-технічної освіти. Окрім величезного значення для відновлення країни ПТО є також важливим інструментом реінтеграції ветеранів у цивільне життя та економіку країни», – каже Генрік Вітфельдт, керівник відділу державного фінансування, підтримки бізнесу та соціальної політики Представництва ЄС в Україні.



Проєкт ЄС та радіо «П’ятниця» провели тематичну вікторину

Розповісти про підтримку Євросоюзом освіти та молоді в часи війни й організувати тематичну вікторину – такою була мета спільної акції проєкту ЄС «Українцям про Європейський Союз» та радіо «П’ятниця». Захід тривав із 4 по 15 листопада у межах кампанії «Разом навчаємося і зростаємо».

Щодня в будні у ранковому шоу «Ранок на сніданок» ведучі радіо «П’ятниця» ставили запитання, пов’язані з освітою та молоддю, і розповідали цікаві факти про те, як Євросоюз допомагає Україні. Зокрема, йшлося про створення безпечного освітнього середовища, забезпечення доступу до освіти, підтримку університетів у межах програми Еразмус+, розвиток професійних навичок молоді та інші ініціативи.

Для участі у вікторині охочі попередньо реєструвалися на сайті радіо. Після цього ведучі телефонували випадково обраним учасникам чи учасницям, ставили запитання та пропонували три варіанти відповіді.

По завершенні гри та визначенні переможця ведучі розповідали про підтримку Євросоюзом освіти та молоді в Україні.

Протягом двох тижнів запитання та інформацію від ведучих прослухали понад 290 тисяч слухачів «П’ятниці». Для участі у вікторині зареєструвалися 134 учасники з 35 населених пунктів. Десять переможців отримали брендовані павербанки з логотипом кампанії «Разом навчаємося і зростаємо».

До промоції вікторини долучилися відомі медійні особи: актор і відеоблогер Віталій Гордієнко, теле- та радіоведуча й громадська діячка Яся Кравченко, засновниця бренду ювелірних прикрас та ведуча YouTube-шоу «Ебаут» Катерина Мотрич і шоумен, радіо- та телеведучий Анатолій Анатоліч.


Більше інформації:
Сайт радіо «П’ятниця»

Новини проєктів

ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ

DT4UA цифровізує послуги для військовозобов’язаних


«Уже 100 тисяч онлайн-відстрочок згенерували користувачі в Резерв+. І це всього за три дні роботи! Неймовірний результат, який свідчить, що цей сервіс був дуже й дуже необхідний».

Так починався опублікований 11 листопада пост у Фейсбуці заступниці міністра оборони України Катерини Черногоренко. Першими скористатися послугою онлайн- відстрочки змогли в листопаді люди з інвалідністю та студенти, аспіранти та докторанти, які навчаються послідовно, переходячи з бакалаврату на магістратуру чи з магістратури на аспірантуру. Трохи згодом – багатодітні батьки.


«Онлайн-відстрочки не тільки заощаджують час користувачам Резерв+ та працівникам ТЦК, бо це звільняє їх від зайвої паперової роботи. Це ще значно зменшує корупційні ризики. Бо автоматизація виключає людину з процесу ухвалення рішення», – підкреслила Катерина Черногоренко.

Над запровадженням онлайн-відстрочок працював фінансований ЄС проєкт DT4UA, який реалізує естонська Академія електронного управління.

Проєкт уже кілька років займається підключенням реєстру військовозобов’язаних «Оберіг» до інших державних інформаційних систем та реєстрів через систему обміну даними «Трембіта». У випадку надання послуги з онлайн- відстрочки «Оберіг» отримує від інших відомств дані, необхідні для формування її в застосунку Резерв+.


«Налаштування взаємодій через «Трембіту» з базами даних Міністерства соціальної політики та Міністерства освіти і науки України стало важливим етапом для проєкту, – каже Олег Бурба, керівник компоненту цифрової інфраструктури проєкту DT4UA.

Це дозволило Міністерству оборони перевіряти інформацію про реальний статус військовозобов’язаних – чи є у них інвалідність, чи вони справді навчаються – та автоматично оформлювати відстрочку за наявності законних підстав».

DT4UA – уже третій фінансований ЄС проєкт з підтримки цифрової трансформації України, який реалізує Академія електронного управління. Зокрема, протягом попередніх EGOV4Ukraine та EU4DigitalUA було створено та розвинено систему обміну даними «Трембіта», завдяки якій державні електронні реєстри обмінюються даними, забезпечуючи надання електронних послуг.

У листопаді було також презентовано п’ять нових послуг в межах комплексної послуги єПідприємець. Вони дозволять бізнесу швидко та без помилок сплачувати податки, реєструвати дистанційно трудові договори, простіше стане налаштовувати касові апарати, вести звітність та відкривати банківські рахунки.


«Нові цифрові послуги надзвичайно важливі сьогодні для багатьох категорій українців та бізнесів. Вони допомагають зміцнювати економіку та обороноздатність, розвивати соціальну сферу, ефективніше підтримувати вразливі категорії людей, – каже керівниця проєкту DT4UA Марі Педак. – Наш досвід, напрацьований протягом понад десятиліття роботи в Україні, дозволяє плідно співпрацювати з українськими органами влади та ефективно підтримувати їх у цифровій трансформації».



СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА

Соціальна адаптація стає інструментом підтримки вразливих верств населення

30 просторів соціальної адаптації було відкрито цього року у шести областях України за координації ПРООН та фінансової підтримки Євросоюзу, а також Канади й Швеції. Завдяки їм громади покращують надання соціальних послуг для вразливих категорій населення.

У листопаді процес завершила всеукраїнська конференція «Соціальна адаптація в громадах: інноваційні підходи та сучасні практики». Понад 170 учасників ділилися досвідом та результатами роботи з надання послуг із соціальної адаптації, зокрема і в межах створених раніше просторів.


«Соціальна адаптація – це не просто соціальна послуга, а комплекс послуг, націлених на підтримку людей і родин, які опинилася у складних життєвих обставинах, – каже Наталія Проскурняк, керівниця Хотинського Центру надання соціальних послуг Чернівецької області. – У просторі з соціальної адаптації працюють психолог, фахівці з соціальної роботи, інші кваліфіковані спеціалісти, яких залучаємо за потреби і які можуть допомогти в конкретній ситуації».

На конференції в Києві Наталія презентувала досвід Хотинського центру надання соціальних послуг (ЦНСП). Вона зазначила, що їхній простір почав функціонувати одним із перших, адже на час участі у проєкті громада вже мала готове приміщення. За кошти ЄС та підтримки ПРООН було придбано необхідне обладнання й меблі.

Простір багатофункціональний: тут отримують послуги люди похилого віку, діти (на фото), внутрішньо переміщені особи й ветерани.


«Запустили роботу простору з червня. І за цей короткий час кількість отримувачів соціальних послуг у нас зросла втричі, – розповідає Наталія Проскурняк. – Завдяки гарному висвітленню роботи просторів на інформаційних ресурсах заняття в них популярні й розписані буквально погодинно. І ми справді бачимо результат – це задоволені люди, які можуть змінювати своє життя».

У Коблівській територіальній громаді Миколаївської області одним із помітних результатів роботи простору соціальної адаптації став запуск Університету третього віку – програми для людей похилого віку, включно з внутрішньо переміщеними особами, яких у громаді багато.


«На одному з факультетів здобувають навички роботи з ноутбуками, смартфонами, знайомляться. Інші передбачають оздоровчі послуги, психологічні. Працюємо лише другий місяць, але люди регулярно відвідують заняття в Коблевому, також у старостинських округах», – розповідає директорка Коблівського Центру надання соціальних послуг Валентина Коржова.

Безпосередню підтримку громадам у створенні просторів соціальної адаптації надала ГО «Ліга соціальних працівників України». В організації наголошують, що такі простори та послуги є надзвичайно важливими в сучасних умовах.


«Зростає кількість людей, які потребують надання допомоги у зв›язку з нестабільністю психоемоціонального стану, стресами, депресіями. Психосоціальної адаптації потребують військові, що повертаються до мирного життя, – пояснює керівниця проєкту Наталія Виниченко. – Загалом зростає кількість вразливих груп».

Вона підкреслює, що проєкт став гарним поєднанням зусиль місцевих влад та донорів. Громади-учасниці визначали місця розташування просторів соціальної адаптації та проводили ремонт приміщень. А завдяки сприянню ЄС, ПРООН, Канади й Швеції було придбано меблі, обладнання для кабінетів і навіть для прибудинкових територій.

Крім того, ГО «Ліга соціальних працівників України» підготувала посібник «Практичне керівництво зі створення системи соціальної адаптації у територіальній громаді», який незабаром буде видано.



ПІДТРИМКА ПІДПРИЄМНИЦТВА

Science2Business навчає інноваторів ставати підприємцями

У листопаді завершився другий випуск програми Science2Business, що сприяє комерціалізації інноваційних ідей українських науковців. Учасники пройшли шестимісячне навчання і на «гранд-фіналі» презентували власні проєкти з біотехнології, екологічної продукції, агротехніки, дронів та здоров’я.

Science2Business є частиною фінансованої ЄС програми Seeds of Bravery, яка має на меті розвиток індустрії глибоких технологій (Deep Tech) та стимулювання інновацій в Україні. Учасників відбирають через регулярні конкурси.


«Цього літа ми випустили перший набір із 50 науковців, а зараз – другий. Наші учасники – справжні візіонери, готові просувати інновації в енергетиці, космічних технологіях, охороні здоров’я, робототехніці та інших галузях Deep Tech. Це неймовірно цінно, оскільки представляє значний внесок у розвиток майбутнього України», – каже Олена Скирта, кураторка програми Science2Business.

Протягом шести тижнів учасники брали участь в онлайн-семінарах і лекціях, отримуючи знання та навички для створення інноваційного бізнесу. Вони також мали можливість зустрічатися з експертами галузі для отримання особистих консультацій.

Під час гранд-фіналу учасники презентували свої проєкти з комерціалізації ідей.

Валерій Осипов з Лабораторії моделювання річкових систем Українського гідрометеорологічного інституту разом з колегами хоче реалізувати проєкт з прогнозування посух. Сервіс дозволятиме отримувати точні прогнози не на рівні регіонів чи країни, а конкретного поля, враховуючи властивості ґрунту й нахил поля.


«Набагато дешевше підготуватися до посухи, ніж мати справу з наслідками, – каже Валерій. – Цього року ми бачили, як підскочили ціни через посушливе літо і, відповідно, низький урожай деяких культур. Прогноз для кожного поля окремо має давати точніші результати. Звісно, реалізувати таке безкоштовно неможливо, тому й вирішили опрацювати це як бізнес-ідею для цього курсу».

Він додає, що навчання на S2B показало, що для реалізації бізнес-ідеї треба швидко її комунікувати, йти «в поле», вивчати реальні потреби та цільову аудиторію.


«Програма була насиченою різноманітними лекціями та семінарами, дала багато нових знань щодо підприємництва та стартапів, – ділиться враженнями Ольга Сніжинська, фізичний терапевт та ерготерапевт, CEO HeartByte vr. – Також у цій програмі була шалена менторська підтримка та нетворкінг. Це допомогло нам зрозуміти, куди рухатись далі».

Ольга з командою розробили динамічну віртуальну гру, яка допомагає боротися з надмірною вагою чи ожирінням. Система адаптується до фізичного стану користувача в реальному часі, враховуючи частоту серцевих скорочень, рівень стресу, вагу та зріст..


«Ми фоксуємося саме на фізичних навантаженнях, адаптуючи їх так, щоб були безпечними та оптимальними, – розповідає Ольга. – За допомогою гейміфікації підвищуємо мотивацію до занять людей, оскільки фізичні заняття сприймаються не як робота, а як гра».



РОЗВИТОК ГРОМАД

Автомобілі, генератори, бензопили та інше: U–LEAD надала громадам цінне обладнання

Завершено шестимісячний процес передачі транспорту та обладнання 100 громадам у межах проєкту «Посилення місцевої стійкості. Підтримка аварійних ремонтів у громадах» програми «U-LEAD з Європою». Користь від отриманого обладнання відчують понад два мільйони мешканців.

Загалом було передано 240 транспортних засобів, 100 наборів інструментів, 200 генераторів тощо. Підтримку отримали громади з 10 областей, що стало можливо завдяки додатковому спеціальному фінансуванню з боку Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Однією з учасниць проєкту стала Донецька громада на Харківщині. Вона отримала два мінібуси (Iveco Daily та Fiat Ducato), а також генератори, бетонозмішувачі, бензопили та інше обладнання.


«Після початку повномасштабного російського вторгнення наша громада хоча й не потрапила під окупацію, однак опинилася в безпосередній близькості до лінії фронту. Це призвело до значних руйнувань. На жаль, були поранені та загиблі, – розповідає Анна Прись-Бикова, начальниця загального відділу Донецької селищної ради. – Незважаючи на постійні атаки ворога, громада продовжує відновлювати пошкоджене, забезпечуючи мешканців необхідними послугами. Допомога міжнародних партнерів у цьому є неоціненною»

Отримана техніка вже на повну працює в громаді. Зокрема, мінібуси використовують для оперативної доставки людей на пошкоджені об’єкти, перевезення дітей зі спортивного клубу на змагання та транспортування волонтерів для донорства крові тощо.


«Це не лише підтримка у відновленні зруйнованого, але й інвестиція у майбутнє громади. Адже вона дозволяє не тільки розв’язувати поточні проблеми, а й планувати сталий розвиток, створюючи комфортні умови для життя мешканців», – підкреслює Анна Прись-Бикова.

Донецька селищна територіальна громада – одна з 17 в Харківській області, які отримали технічну допомогу від U-LEAD у 2024 році.


«Ця допомога мала на меті забезпечити життєстійкість громади в реаліях воєнного стану, дозволити швидко реагувати на кризові ситуації, підтримувати функціонування критичної інфраструктури, сприяти створенню умов для прийняття й розміщення евакуйованого населення та ВПО, а також у відновленні пошкодженого комунального майна», – каже керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Харківській області Марина Гончаренко.

Співпраця громади з U-LEAD не обмежується матеріальною допомогою – її представники, зокрема селищний голова Анатолій Наздрачов, беруть участь у навчаннях та інших заходах програми.

Нещодавно відбулася зустріч регіональної команди U-LEAD з активом громади, під час якої обговорювали застосування законодавства про адміністративну процедуру, поточні питання діяльності ради у сфері організації трудових відносин з працівниками в ході реорганізації структурних підрозділів та інші важливі для громади питання.


«Було обговорено можливі напрями для співпраці з програмою «U-LEAD з Європою» у 2025 році. Зокрема такі як розвиток міжнародного партнерства муніципалітетів та підвищення ефективності проєктної діяльності», – каже Марина Гончаренко.



МИСТЕЦТВО

Виставка автопортретів жінок стала популярною в Німеччині

У німецькому місті Ремшайд триває виставка «100 жінок», яку проводить Організація жінок фотографів України за підтримки програми ЄС «Культура допомагає». Експозиція складається з серії автопортретів, створених мистикинями з України, Литви, Італії та Німеччини.

Виставку, яка мала завершитися в середині листопада, через високий інтерес публіки продовжено до кінця року. Учасниць обирали шляхом відкритого конкурсу, а п’ять фотографок з України раніше взяли участь у резиденції в Німеччині. Їхні роботи також представлено в експозиції.

Проєкт «100 жінок» започаткували під час пандемії COVID-19, щоб об’єднати жінок у період карантинної ізоляції. Згодом ініціатива вийшла за межі України. Нині метою проєкту є об’єднання фотографок із різних країн, аналіз жіночого мистецтва та його трансформацію під впливом криз.


«Ідея стала ще важливішою після повномаштабного російського вторгнення, коли найпершим завданням є життя та безпека. Чи здатні ми все ще творити, чи залишається в нас достатньо натхнення, щоб називатися митцями? – міркує Анна Мельникова, президентка Організації жінок фотографів України та кураторка виставки. – Через автопортрети та теми, які вони розкривають, можна бачити, як жінки переживають теперішні події в різних умовах, наскільки навколишнє середовище здатне змінити нас як митців і як особистостей».

Особливим елементом виставки є участь спільноти «Жива» – дружин і матерів полеглих героїв, які поділилися своїми історіями та портретами.


«Фотографія, можливо, є найважливішим сучасним медіа. Хоча довіра до неї зменшується внаслідок використання штучного інтелекту та інших технологій – але все ж фото передає емоції, які машина поки не здатна підробляти, – переконана Анна Мельникова. – Дуже важливо презентувати якомога більше різноманітного українського мистецтва, щоб дати людям змогу глибше зануритись у красу та культуру нашої країни».

Однією з учасниць виставки є Вікторія Лихольот. Вона також членкиня Організації жінок фотографів України та стояла біля витоків проєкту «100 жінок».

Її автопортрет (на фото) – ніби сторінка енциклопедії «Муза» зі знятим зі спини оголеним зображенням мисткині – символізує протест проти анонімності жінок у мистецтві.


«Цей автопортрет мені часто порівнювали з «Купальницею» Енгра. З одного боку було приємно, що порівнюють з великими, а з іншого трохи обурює, що історія мистецтва – це енциклопедія чоловічих імен, – каже фотографиня. – Взагалі для мене поняття музи – це про анонімну участь жінок у мистецтві. І хотілося би зробити будь-яку жіночу присутність більше видимою. Зокрема, за допомогою виставки «100 жінок».

Проєкт «Культура допомагає» реалізують спільно українська ГО «Інша освіта» та німецька організація «zusa».


Можливості

Конкурс для медіа

Представництво ЄС в Україні спільно з Інститутом масової інформації та «Детектором медіа» проводить конкурс для журналістів регіональних медіа в межах комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо». Для участі в конкурсі приймаються роботи, опубліковані не раніше 15 квітня 2024 року і не пізніше 15 січня 2025 року. Вони мають висвітлювати роль та практичне значення підтримки Євросоюзом освіти та молоді в Україні.

Дедлайн – 15 січня 2025 року

Детальніше


Освіта

10 грудня відбудеться Study in Europe Virtual Fair 2024. Ця безкоштовна онлайн-подія об’єднає зацікавлених у навчанні в Європі та європейських експертів з вищої освіти з понад 20 країн ЄС. Учасники зможуть ознайомитися з широким спектром навчальних програм, дізнатися про стипендії та можливості фінансування, а також про життя іноземного студента в Європі.

Детальніше та реєстрація


Коледж Європи (Натолін) приймає заявки на здобуття повної стипендії на навчання у 2025/26 роках для студентів із країн Європейської політики сусідства. У коледжі вивчають дисципліни, пов’язані з євроінтеграцією – право, економічні студії, політичні та адміністративні студії, міжнародні відносини та дипломатію ЄС.

Дедлайн – 15 січня 2025 року.

Детальніше


З першого семестру 2025 року Коледж Європи започатковує нову Дипломатичну програму Європейського Союзу для представників країн, що є кандидатами на вступ до ЄС (European Union Diplomatic Programme for the Enlargement Region). Її фінансує Генеральний директорат Єврокомісії з питань сусідства та переговорів щодо розширення ЄС (DG NEAR). 15 відібраних кандидатів проведуть 5 місяців в країнах ЄС. Мета програми – сприяти регіональній співпраці між молодшими посадовцями регіону та їхніми колегами з ЄС і зміцнювати їх експертизу щодо ЄС.

Дедлайн – 9 грудня 2024 року

Детальніше


Європейська Комісія оголосила про відкриття конкурсів на участь у програмі Еразмус+ 2025 року. Програма підтримає навчальні обміни за кордоном та партнерства у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту приблизно на 5 млрд євро.

Переглянути перелік конкурсів, доступних для українських учасників, а також терміни подачі заявок можна на сайті Національного Еразмус+ офісу в Україні.

Детальніше


Транспорт

Європейська Комісія проводить конкурс пропозицій у межах Інструменту підключення Європи (CEF) -Транспорт. Виділено 2,5 млрд євро на проєкти з модернізації транспортної інфраструктури Транс’європейської транспортної мережі ЄС (TENT), а також в Україні та Молдові.

Відібрані проєкти будуть спрямовані на створення стійкої та інтелектуальної транспортної інфраструктури, сприяння сумісності та стійкості всередині мережі при плавній інтеграції різних видів транспорту.

Дедлайн – 21 січня 2025 року

Реєстрація

Боротьба з наркотиками

Агентство Європейського Союзу з наркотиків (EUDA) та Університетський інститут Лісабона нададуть стипендії для участі в європейських зимовій та літній школах з питань наркотиків 2025 року професіоналам, науковцям та експертам з Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови та України.

Зокрема, літню школу (24 червня – 4 липня, Лісабон) буде зосереджено на синтетичних опіоїдах. Стипендії покривають реєстраційний внесок, витрати на подорож, проживання та добові.

Дедлайн – 28 лютого 2025 року

Детальніше


Громадянське суспільство

В межах фінансованого ЄС проєкту «Підвищення стійкості громадянського суспільства у регіоні Східного партнерства» (ERICS-EaP) триває постійний конкурс грантів на поїздки для представників організацій громадянського суспільства для участі у регіональних мережевих заходах, форумах і спільних ініціативах. Протягом наступних двох з половиною років буде надано 50 грантів розміром 1500 євро на поїздку.

Дедлайн – 15 липня 2026 року

Детальніше


Культура

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) запрошує подавати романи чи збірки оповідань на здобуття літературної премії ЄБРР-2025.

Премія присуджується тим творам художньої літератури, які спочатку були опубліковані мовою країни, в яку інвестує банк, а згодом перекладені англійською. Усі твори мають бути опубліковані протягом минулого року європейським (включно з Великою Британією) або північноамериканським видавництвом.

Грошовий приз у розмірі 20 тис. євро буде вручено автору і перекладачу, так само призи по 4 тис. євро за друге та третє місце.

Дедлайн – 6 грудня 2024 року

Детальніше


Європейська Комісія в межах програми «Креативна Європа» оголосила конкурс для підтримки українських культурних та креативних організацій, митців і професіоналів. Заявки приймають за трьома напрямами: «Підтримка українських митців та культурних організацій», «Сприяння доступу українців до культури та культурної спадщини» та «Підготовка до післявоєнного відновлення українських культурних і креативних секторів».

Дедлайн – 6 лютого 2025 року

Детальніше


Економіка

За підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Євросоюзу Європейська бізнес асоціація підготувала практичні рекомендації щодо відновлення української економіки та інтеграції до єдиного ринку ЄС. Так звана «Біла книга» є великим аналітичним звітом, що окреслює ключові проблеми, з якими стикається бізнес у критично важливих галузях економіки: оподаткування, торгівля, енергетика та сільське господарство. Документ також містить рекомендації щодо ключових реформ, необхідних для стабілізації та відновлення економіки України.

Детальніше


Вісник співпраці ЄС-Україна підготовлений проєктом «Українцям про ЄС» (CEU4U), що фінансується Європейським Союзом

Додаткова інформація:
Антон Теретишник, медіаексперт проєкту CEU4U,
ел.пошта: Anton.Teretyshnyk@ecorys.com

Підпишіться на «Вісник співпраці ЄС-Україна»


* обов’язкове поле
Email формат

Будь ласка, виберіть усі способи, якими ви б хотіли отримати інформацію від Представництва ЄС в Україні:

Ви можете будь-коли скасувати підписку, натиснувши посилання в нижньому колонтитулі наших електронних листів. Щоб отримати інформацію про нашу практику конфіденційності, відвідайте наш веб-сайт.

Ми використовуємо Mailchimp як нашу маркетингову платформу. Натиснувши нижче, щоб підписатися, ви підтверджуєте, що ваша інформація буде передана до Mailchimp для обробки. Дізнайтеся більше про практику конфіденційності Mailchimps.