З 1 жовтня Україна почне застосовувати процедуру спільного транзиту, яка допоможе зменшити черги у пунктах пропуску, бо більшість вантажів приїжджатимуть на кордон уже з пломбами.
Про це повідомляє Державна митна служба.
“Конвенція про процедуру спільного транзиту, міжнародне застосування NCTS – це нова реальність для українського бізнесу, яка розпочнеться вже з 1 жовтня”, – заявив заступник Голови Держмитслужби Владислав Суворов під час онлайн семінару щодо застосування спільного транзиту (NCTS), у якому взяли участь близько 1500 представників бізнесу.
Наразі при вивезенні товарів за межі митної території України на кордоні з ЄС оформляється транзитна декларація та має завчасно подаватись Entry Summary Declaration (українська загальна декларація прибуття є аналогом такої європейської декларації). І часто ці документи оформляють безпосередньою в пункті пропуску на кордоні. Вартість відповідних послуг закладається у ціну перевезення товарів. Натомість з застосуванням NCTS у компаній з’явиться можливість подавати такі декларації всередині країни. За умови отримання транзитних спрощень у комбінації зі спрощеннями, передбаченими Митним кодексом, українські компанії зможуть відправляти товари безпосередньо зі своїх складів щонайменше у 35 країн-учасниць Конвенції про процедуру спільного транзиту. Підприємство буде економити кошти та час безпосередньо на кордоні.
За прогнозом DG TAXUD, Україна може увійти в 10-ку країн за кількістю оформлення транзитних декларацій.
“Митниця відповідає за контроль товарів. Ми в ЄС прагнемо до того, щоб менше часу для контролю витрачати на кордоні, а більше – всередині країни. В Україні поки що більшість товару їде без перевірки всередині країни – уся робота з контролю відбувається безпосередньо на кордоні. Тому на кордоні утворюються черги. NCTS вирішує велику частину цієї проблеми: є можливість заздалегідь подати декларацію до системи, після перевірки всередині країни поставити потрібні пломби, які визнаються в ЄС. Тоді на кордоні потрібен час лише на те, щоб прочитати номер штрих-кода, як це робиться в супермаркеті”, – заявив міжнародний експерт EU4PFM Вітяніс Алішаускас.
За його словами, якщо користувачів спільного транзиту в Україні буде мало, то вони чекатимуть у загальній черзі разом з іншими. Однак якщо більшість приїжджатиме на кордон після перевірки всередині країни, з пломбами, – черги будуть суттєво менші. Експерт закликав бізнес запросити колег і конкурентів користуватися спільним транзитом.
На пунктах пропуску на кордоні з Польщею у чергах стоять сотні вантажівок. Водії-далекобійники подекуди чекають тиждень, аби перетнути кордон.
Джерело: Еспресо
Медіа, Публікації
-
жовтень 2024 року
-
Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова відвідала відновлений дитячий садок та школу на Київщині
-
Як ЄС підтримує українську освіту та молодь
-
Як ЄС інвестує у відбудову освітніх закладів України
-
Регіональний візит до навчальних закладів Київської області в межах комунікаційної кампанії «Разом навчаємось і зростаємо»
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Жовтень 2024 року