Євросоюз та Програма розвитку ООН оголосили додаткове виділення 35 млн євро на реалізацію Програми з підвищення стійкості та відновлення України.
Кошти спрямують на відновлення громад, яких торкнулася війна, йдеться у повідомленні на сайті Місії ЄС в Україні.
Голова Представництва ЄС в Україні Посол Матті Маасікас сказав, що цей новий внесок відповідає ключовим пріоритетам Програми ЄС з екстреної підтримки України і водночас сприятиме практичному втіленню низки реформ, які є передумовою вступу до ЄС, зокрема зміцнення верховенства права і підтримки структурних економічних реформ.
Виконувач обов’язків Постійного представника ПРООН в Україні Яко Сільє зазначив, що ПРООН вітає розширення партнерства з Європейським Союзом.
“Упродовж останніх десяти років ми тісно співпрацювали з ЄС у межах різних програм, що реалізуються в Україні. Стратегічна підтримка з боку ЄС була і є дуже важливою, щоб допомогти українським органам влади всіх рівнів стабільно функціонувати і координувати всі гуманітарні зусилля і реагування на гуманітарну кризу“, – заявив Сільє.
Новий внесок підтримає ініціативи, спрямовані на зміцнення стійкості та раннього відновлення громад у вибраних цільових регіонах України, шляхом розширення доступу до якісних державних послуг, наприклад, у закладах охорони здоров’я, покращення безпеки громад і суспільної безпеки та зміцнення соціальних зв’язків на місцевому рівні. У проєкті максимально, наскільки це можливо, застосовуватимуться цифрові технології та рішення для подолання визначених викликів у сфері розвитку.
Зокрема, допоможуть громадам, які прийняли вимушено переміщених українців. Загалом по країні налічують понад 6 млн людей, які переїхали через війну.
Особлива увага приділятиметься залученню молоді та місцевим рішенням, що поєднують заходи гуманітарного реагування із плануванням раннього відновлення.
Ветерани та ветеранки будуть однією з головних цільових груп, що отримає допомогу в межах розширеної програми, зважаючи на їхню особливу вразливість і ключову роль, яку вони відіграватимуть у процесах розбудови миру та розвитку після завершення війни.
Нагадаємо, в листопаді Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Євросоюзу закупила та передала українським медзакладам 14 автоматичних зовнішніх дефібриляторів.
LB.UA
Медіа, Публікації
-
“Штучний інтелект – інструмент та помічник у роботі вчителя”, лекція Олександра Думишинця, вчитель ІТ освітня територія Мідгард
-
Лекція “eTwinning – як інструмент розвитку”
-
Лекція Лілії Гриневич: «Нова українська школа» в умовах війни і для післявоєнної відбудови України
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Грудень 2024 року
-
грудень 2024 року
-
Понад 13 млн євро на оновлення українських університетів