Історична подія — вперше засідання Ради міністрів Європейського Союзу відбулося за його межами — в Україні. До Києва прибули міністри закордонних справ та їхні довірені особи з усіх 27 країн ЄС. Виїзний захід відбувся сьогодні, 2 жовтня, повідомляє FREEДОМ.
Засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ демонструє підтримку України. За словами верховного представника ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Жозепа Борреля, майбутнє України — всередині ЄС.
“Ми пам’ятаємо про високу ціну, яку українці платять за свою колективну свободу, яка є неодмінною від нашої свободи. І ми також готові підтримувати Україну стільки, скільки знадобиться”, — запевнив глава європейської дипломатії.
Боррель заявив, що підтримка України буде постійною і не залежить від того, як розвиватиметься війна Росії проти України найближчим часом.
Глава МЗС України Дмитро Кулеба назвав саміт важливим сигналом європейської допомоги Києву.
“Це історична подія, тому що вперше в історії Рада закордонних справ засідає за межами своїх нинішніх кордонів, кордонів Європейського Союзу, але в межах майбутніх кордонів Європейського Союзу. І це саме по собі послання, послання підтримки, яку Європейський Союз надає Україні, за що ми дуже вдячні”, — сказав Кулеба.
Ці слова підтверджує глава МЗС Німеччини Анналена Бербок. Вона заявила, що Європейський Союз незабаром розшириться від Лісабона до Луганська. Також запевнила, що європейські друзі та партнери підтримуватимуть Україну на цьому шляху. Також Бербок підкреслила, що Україна здатна проводити реформи, що вражають, на тлі жахливої російської агресії. Зокрема, йдеться про боротьбу з корупцією та зміну законодавства у сферах юстиції та медіа.
“За допомогою цієї Ради міністрів закордонних справ ЄС ми ведемо Європейський Союз туди, де серце Європи б’ється найсильніше — тут, у Києві, тут, в Україні. Майбутнє України — в Європейському Союзі, в нашій спільноті свободи, і незабаром вона розшириться від Лісабона до Луганська. З кожним селом, з кожним метром, який звільняє Україна, з кожним метром, де вона рятує своїх людей, вона також розширює свій шлях до ЄС”, — заявила міністерка закордонних справ Німеччини.
Основними темами порядку денного стала інтеграція України до Євросоюзу, демонстрація підтримки, підбиття підсумків, зокрема, військової допомоги Заходу і подальше посилення санкцій проти РФ. На полях заходу глави МЗС ЄС зустрілися з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою та президентом Володимиром Зеленським.
“Я впевнений, що Україна і весь вільний світ можуть перемогти в цьому протистоянні. Але наша з вами перемога безпосередньо залежить від нашої з вами співпраці: чим більше буде наших з вами сильних і принципових кроків, тим швидше закінчиться ця війна. Справедливо закінчиться. Відновленням нашої територіальної цілісності та надійним гарантуванням миру для всієї Європи. Дякую вам за те, що сьогодні ви тут. А це — знак вашої спільної підтримки України! Слава Україні!” — звернувся глава Української держави.
У своїй промові президент України наголосив на 5 важливих пунктах підтримки країни: активність у захисті життів, формула миру, гарантії безпеки, санкції щодо Росії, а також інтеграція та відновлення держави.
Окремо Зеленський і Боррель обговорили подальше фінансування України. Зокрема, необхідність виділення нового восьмого траншу в розмірі пів млрд євро для підтримки ЗСУ, а також створення спеціального Фонду оборонних потреб в обсязі 20 млрд євро. Крім цього, сторони наголосили на необхідності схвалення всіма державами-членами ЄС ініціативи Єврокомісії щодо створення фонду, який передбачає виділення Україні 50 млрд євро протягом наступних чотирьох років. А також наголосили на ухваленні 12-го пакета санкцій Євросоюзу щодо Росії.
Нагадаємо, як заявив німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру східноєвропейських досліджень (SCEEUS) Андреас Умланд, допомагаючи Україні протистояти російській агресії, країни Заходу і світу захищають міжнародні право і порядок, і свої інтереси. Згода на територіальні претензії Росії до України відкриє скриньку Пандори.
Медіа, Публікації
-
листопад 2024 року
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Листопад 2024 року
-
Які унікальні програми для української освіти пропонує Європейський Союз
-
Експертна дискусія: “ЄС посилює спроможність української системи професійної технічної освіти (ПТО)”
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
-
жовтень 2024 року