Сукупна вартість такого проекту може сягати близько п’яти мільярдів євро.
Міністри оборони країн ЄС можуть вибрати один із трьох варіантів забезпечення України боєприпасами та військовим обладнанням, а також закріпити середньострокові й довгострокові заходи для продовження військової підтримки України, заявив напередодні неформальної зустрічі міністрів оборони країн-членів ЄС у Стокгольмі високий представник ЄС Жозеп Боррель.
Як зазначає «Укрінформ», дипломат наголосив, що хоча зустріч є неформальною, вона матиме серйозний вплив на стратегію, адже в її рамках буде напрацьовано пропозиції для наступної спільної зустрічі з міністрами закордонних справ.
«Україна потребує більше боєприпасів. Питанням – як нам надати боєприпаси, які Україна потребує, щоб продовжувати оборону. Я представив пропозиції, які будуть обговорені міністрами. Ці пропозиції були створені разом з Європейською службою зовнішніх дій, з Європейським оборонним агентством, яке я маю честь очолювати, та з Єврокомісією. Вони мають три складові. Перша – надати боєприпаси швидко з існуючих запасів. Ми говоримо про тижні. Тож ми маємо використати те, що ми вже маємо. Те, що європейські армії вже мають на своїх складах, і те, що вони вже замовили у промисловості», – сказав Боррель.
Другим кроком, за його словами, має стати рішення щодо спільного замовлення боєприпасів та визначення кола країн, які готові брати участь у такому замовленні, яке передбачатиме як поповнення власних запасів, так і виготовлення частини у середньостроковій перспективі для України.
Третім, довгоперспективним кроком, за словами Борреля, має стати збільшення спроможності оборонної промисловості ЄС.
«Ми не можемо серйозно говорити про нашу здатність мати стратегічну автономію та брати на себе відповідальність, якщо ми не маємо достатню оборонну спроможність у нашій промисловості. Ми працюємо над цим разом із Європейською комісією, і ми будемо бачити, яким чином збільшити ці спроможності», – заявив Боррель.
На запитання журналістів про витрати на таку негайну та середньострокову допомогу для України, Боррель зазначив, що витрати на негайні поставки боєприпасів з європейських арсеналів становитимуть один мільярд євро, а програма середньострокової допомоги та спільного замовлення може становити суму до 4 мільярдів євро.
Читайте також: Україна просить США про касетні боєприпаси для ударів з безпілотників – Reuters
У середу, 8 березня, у Стокгольмі проходить неформальна зустріч міністрів оборони ЄС під егідою головуючої в ЄС Швеції. Першим та ключовим питанням цієї зустрічі, у якій бере участь міністр оборони України Олексій Резніков», є прискорення військової допомоги від країн ЄС для України у її самозахисті від російської агресії.
Медіа, Публікації
-
жовтень 2024 року
-
Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова відвідала відновлений дитячий садок та школу на Київщині
-
Як ЄС підтримує українську освіту та молодь
-
Як ЄС інвестує у відбудову освітніх закладів України
-
Регіональний візит до навчальних закладів Київської області в межах комунікаційної кампанії «Разом навчаємось і зростаємо»
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Жовтень 2024 року