Skip to main content

Більше генераторів, хороших та різних. У Польщі відкрили енергетичний хаб для допомоги Україні

27/01/2023

У Польщі розпочав роботу енергетичний хаб rescEU, який стане логістичним центром для доставки екстреної енергетичної допомоги Україні.

У відкритті хабу 26 січня взяли участь єврокомісар із кризового регулювання Янез Ленарчич та прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, повідомляє Дипломатична служба ЄС.

«Хаб використовуватиметься для доставки електрогенераторів в Україну, допомагаючи країні підтримувати електропостачання у розпал навмисних атак Росії на її енергетичну інфраструктуру», — сказано в повідомленні.

Йдеться як про невеликі генератори для енергозабезпечення окремих домогосподарств, так і великі моделі, здатні підтримувати роботу громадських будівель, комунальних служб, лікарень, пунктів центрального опалення.

ЄС виділив Польщі 114 млн євро на купівлю генераторів, які стануть частиною енергетичного резерву rescEU. Першим кроком в Україну буде доставлено 1000 нових генераторів з резерву rescEU в Польщі, на додаток до 1400 генераторів, вже наданих через Механізм цивільного захисту ЄС.

Хаб дозволить міжнародним партнерам та приватному сектору спрямовувати допомогу Україні, а ЄС повністю профінансує транспортування вантажів.

Редактор: Олександр Іванов

NV.UA

,

до початку