Система антикорупційних органів в Україні справляється зі своїми завданнями, а резонансні кримінальні справи свідчать, що система працює ефективно.
Про це заявила посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова в ексклюзивному коментарі Укрінформу напередодні публікації Звіту про розширення ЄС, де серед сфер, що підлягають оцінці, визначено боротьбу з корупцією.
«Ті, хто цікавиться Україною детально, спостерігає за процесами і розуміє, що потрібно для боротьби із корупцією, бачить, що система наразі працює», – підкреслила Матернова, відповідаючи на запитання, чи сприймає ЄС останні випадки викриття корупціонерів як ефективну роботу контролюючих органів або виключно як масштабну корупцію в Україні.
«Система дає результати», – зазначила дипломатка.
З іншого боку, визнала вона, у деяких чиновників в окремих країнах-членах ЄС, які не є експертами у даній проблематиці, може скластися враження, що в Україні «просто багато корупції».
Тому потрібен певний рівень розуміння процесів протидії цьому явищу, щоб зрозуміти, як працює система. «Резонансні справи неодмінно з’являтимуться», – відзначила посол ЄС.
Матернова додала, що нинішню ситуацію можна оцінити з іншого кута, а саме, що раніше «не було сприятливого середовища для того, щоб справді боротися з таким розмаїттям корупційних схем».
«Наприклад, зрозуміло, що питання із прокурорами виникло давно, і лише зараз воно актуалізувалося», – зазначила Матернова.
Як повідомлялося, Верховна Рада підтримала відставку генерального прокурора України Андрія Костіна, який подав відповідну заяву на фоні повідомлень про викриття прокурорів, які незаконно оформили інвалідність.
Нещодавнє опитування показало, що українці вважають найважливішими для країни реформи у сфері боротьби з корупцією, національної безпеки та судової системи.
Також респонденти найгострішою потребою бачать підтримку Євросоюзу в боротьбі із корупцією.
Медіа, Публікації
-
листопад 2024 року
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Листопад 2024 року
-
Які унікальні програми для української освіти пропонує Європейський Союз
-
Експертна дискусія: “ЄС посилює спроможність української системи професійної технічної освіти (ПТО)”
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
-
жовтень 2024 року