8 жовтня президентка Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) Надія Кальвіньо представила План підтримки енергетики України – ініціативу з розширення допомоги ЄС, спрямованої на підтримку енергетичної інфраструктури України, яка зазнала руйнувань внаслідок російської агресії.
ЄІБ має намір інвестувати до 600 млн євро у фінансування екстрених енергетичних проєктів у державному та приватному секторах. Фінансування буде забезпечене в межах програми підтримки України від ЄС «Ukraine Facility» та частково підкріплене фондом і консультативною програмою ЄІБ «EU for Ukraine». Це фінансування сприятиме відновленню та модернізації енергетичної інфраструктури України, адаптуючи її до європейських стандартів і прискорюючи інтеграцію країни до ЄС.
Спочатку фінансування спрямують на проєкти, які забезпечують генерацію електроенергії й тепла за допомогою обладнання, що можна швидко встановити для оперативного задоволення нагальних енергетичних потреб. План також приділяє увагу проєктам з укриття ключових електричних підстанцій. Він передбачає швидке відновлення постачання електроенергії та тепла, щоб уникнути перебоїв у роботі критично важливих об’єктів, зокрема лікарень, шкіл та систем водопостачання, і забезпечити стабільну роботу для населення, бізнесу й державних установ.
Середньострокові заходи спрямовані на підвищення енергоефективності як у промисловому, так і в житловому секторах, скорочення споживання енергії та забезпечення довгострокової енергетичної стабільності.
План також передбачає можливість розширення наявних програм із відновлення та муніципальних рамкових програм ЄІБ, даючи змогу інтегрувати енергетичні ініціативи в межах цих програм.
Президентка Групи ЄІБ Надя Кальвіньо сказала: «План підтримки енергетики України – важливий крок для того, щоб мільйони українців і підприємств отримали електроенергію та тепло, яких вони терміново потребують цієї зими».
Дізнатися більше:
Медіа, Публікації
-
“Штучний інтелект – інструмент та помічник у роботі вчителя”, лекція Олександра Думишинця, вчитель ІТ освітня територія Мідгард
-
Лекція “eTwinning – як інструмент розвитку”
-
Лекція Лілії Гриневич: «Нова українська школа» в умовах війни і для післявоєнної відбудови України
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Грудень 2024 року
-
грудень 2024 року
-
Понад 13 млн євро на оновлення українських університетів