У висновках щодо розширення ЄС, ухвалених 17 грудня, Рада Європейського Союзу підтвердила непохитну підтримку України з боку ЄС на її шляху вступу до Євросоюзу та високо оцінила відданість України процесу реформ.
Рада ЄС відзначила прогрес, досягнутий у сферах верховенства права та реформи судової системи й державного управління. Вона також наголосила, що ці заходи «залишаються надзвичайно важливими для посилення стійкості України та подальшого успіху євроінтеграції». Міністри ЄС також привітали триваючий процес оновлення органів судового управління, зокрема Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а також Конституційного суду.
Рада ЄС також привітала ратифікацію Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду та закликала Україну здійснити подальші кроки із забезпечення відповідності національного законодавства цьому документу.
Крім цього, Рада ЄС привітала наявність діючої законодавчої та інституційної бази щодо основних прав та закликала Україну до її подальшого впровадження й консолідації. Міністри ЄС також закликали Україну продовжувати зусилля зі зміцнення свободи висловлення думок і свободи ЗМІ відповідно до рекомендацій Європейської комісії, незважаючи на виклики, спричинені загарбницькою війною Росії.
Рада ЄС також привітала прогрес України в забезпеченні незалежного та ефективного функціонування антикорупційних інституцій. Вона закликала Україну продовжувати вирішувати проблеми, що залишилися, та посилювати заходи з проведення фінансових розслідувань і боротьби з відмиванням грошей.
Що стосується економічних критеріїв, то Рада ЄС визнає виняткові труднощі, з якими стикається Україна в проведенні грошово-кредитної політики та загальному економічному управлінні за нинішніх умов. У зв’язку із цим, Рада ЄС високо оцінила те, що Україна досягла «певного прогресу у створенні функціонуючої ринкової економіки».
Рада ЄС також схвалила зусилля України щодо посилення енергетичної безпеки та незалежності поставок, незважаючи на постійні російські атаки на енергетичну й цивільну інфраструктуру країни.
«ЄС готовий продовжувати надавати підтримку Україні для нагального підвищення її енергетичної безпеки, посилення стійкості її енергетичної системи та відновлення енергетичної інфраструктури», – йдеться у висновках.
Дізнатися більше:
Медіа, Публікації
-
На розвиток Чорнобильської зони відчуження Україна отримає 7 млн євро
-
листопад 2024 року
-
ЄБРР надає 267 млн євро на розвиток ключового автомобільного сполучення між Україною та ЄС
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Листопад 2024 року
-
У Міжнародний день волонтера оголошено про нову підтримку ЄС для українського громадянського суспільства
-
Які унікальні програми для української освіти пропонує Європейський Союз