Skip to main content

ЄС привітав українську стратегію реформи правоохоронних органів

12/05/2023

Європейський союз вітає стратегію з реформування системи правопорядку, яку напередодні схвалив президент України Володимир Зеленський. Про це представництво ЄС в Україні заявило 12 травня.

«Ефективні й реформовані правоохоронні органи мають вирішальне значення як для опору України, модернізації та вступу країни до ЄС, так і для виконання 7 рекомендацій. З нетерпінням чекаємо на впровадження та сповнені рішучості всіляко її підтримувати», – заявили у місії.

Генеральний прокурор України Андрій Костін заявив 12 травня, що план реформування системи правопорядку передбачає шість пріоритетів:

  • дієвість і ефективність органів правопорядку та прокуратури як невід’ємної складової сектору безпеки і оборони
  • послідовна кримінальна політика, пріоритетом у якій є запобігання злочинності, невідворотність відповідальності, захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, забезпечення інтересів потерпілого
  • оперативність кримінального провадження з дотриманням міжнародних стандартів та принципу верховенства права
  • система управління, орієнтована на результат відповідно до встановлених пріоритетів
  • цифрова трансформація
  • відкритість, прозорість, підзвітність і незалежність

Напередодні президент Володимир Зеленський повідомив, що схвалив план реформування системи правопорядку.

Кабінет міністрів повідомляв про підготовку стратегічного плану реформування правоохоронних органів у січні 2023 року.

За даними соціологів, довіра українців до державних інституцій зросла після початку повномасштабного російського вторгнення. Так, станом на січень 2023 року Київський міжнародний інститут соціології констатував, що баланс довіри до СБУ із -7% до +54%, до Національної поліції – з -14% до +45%.

Водночас найнижчий рівень довіри мають прокурори й суди: баланс довіри/недовіри до прокурорів становить -11%, до суддів – -9%.

RadioSvoboda

,

до початку