Європейський Союз виділив 1,9 млн євро на підтримку UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення для надання невідкладної допомоги жінкам в Україні. Грант буде використано для покращення доступу жінок і дівчат до послуг сексуального та репродуктивного здоров’я, а також – для забезпечення підтримки постраждалих від гендерно зумовленого насильства, включаючи тих, хто зазнав сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.
Кошти будуть спрямовані на підтримку 15 місяців роботи п’яти мобільних клінік, які надають невідкладну акушерську допомогу та допомогу новонародженим у постраждалих від війни населених пунктах Харківської, Миколаївської, Запорізької та Донецької областей. Також, за ці кошти буде створено 10 гінекологічних кабінетів та забезпечено функціонування 14 вже існуючих. Ці сервіси будуть зосереджені на покращенні доступу до високоякісних послуг для найбільш уразливих верств населення, включаючи клінічне лікування випадків зґвалтування. Велика частина внеску спрямована на підтримку медичного персоналу у роботі з випадками гендерно зумовленого насильства, а також – забезпеченні потреб жінок із інвалідністю.
«У UNFPA ми робимо все можливе, щоб гарантувати, що пологи не піддають ризику життя жінок і немовлят, особливо в районах активних бойових дій. Ми вдячні міжнародній спільноті загалом і гуманітарній допомозі ЄС зокрема, за надання пріоритету здоров’ю та благополуччю жінок і дівчат у рамках гуманітарного реагування в Україні», – сказав Хайме Надаль, Представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.
«Без доступу до якісної медичної допомоги жінки піддаються більшому ризику ускладнень, пов’язаних із вагітністю, що може призвести до хвороби і смерті матері та дитини. Внесок ЄС на підтримку сервісів UNFPA для надання невідкладної допомоги є важливим кроком до покращення репродуктивного здоров’я жінок і дівчат в Україні», – сказала Клаудія Амарал, очільниця офісу Генерального Директорату Єврокомісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги в Україні.
Медіа, Публікації
-
листопад 2024 року
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Листопад 2024 року
-
Які унікальні програми для української освіти пропонує Європейський Союз
-
Експертна дискусія: “ЄС посилює спроможність української системи професійної технічної освіти (ПТО)”
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
-
жовтень 2024 року