На навчальній платформі U-LEARN у межах фінансованої ЄС програми «U-LEAD з Європою» стартувала програма підтримки «Розробка та впровадження громадського бюджету».
Команди із 16 громад десяти областей України (Вінницької, Запорізької, Чернігівської, Полтавської, Харківської, Тернопільської, Одеської, Миколаївської, Черкаської та Сумської) працюватимуть над впровадженням громадського бюджету у своїх громадах. Експерти «U-LEAD з Європою» допомагатимуть їм у всьому: від розробки пакету документів до визначення переможців конкурсу.
Цей механізм локальної демократії широко застосовувався в Україні до повномасштабного вторгнення. Однак більшість процесів громадського бюджетування було призупинено після запровадження воєнного стану.
За словами заступниці директора програми «U-LEAD з Європою» Олени Томнюк, цей інструмент залучення жителів до розподілу фінансових ресурсів є доцільним і актуальним.
«По-перше, він сприяє налагодженню співпраці органів місцевого самоврядування із громадським активом, включає громадськість у процеси управління та ухвалення рішень. А по-друге, дає можливість громадськості застосовувати інструмент, за допомогою якого жителі можуть отримати кошти та реалізувати свої ініціативи в інтересах розвитку своїх громад», – зазначила Олена Томнюк.
Дізнатися більше:
Медіа, Публікації
-
“Штучний інтелект – інструмент та помічник у роботі вчителя”, лекція Олександра Думишинця, вчитель ІТ освітня територія Мідгард
-
Лекція “eTwinning – як інструмент розвитку”
-
Лекція Лілії Гриневич: «Нова українська школа» в умовах війни і для післявоєнної відбудови України
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Грудень 2024 року
-
грудень 2024 року
-
Понад 13 млн євро на оновлення українських університетів