Про це сказала Пані Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова, відповідаючи на запитання «Детектора медіа» під час спілкування з українськими журналістами 28 жовтня у Києві напередодні оприлюднення звіту про розширення ЄС.
«Нині у Європейському Союзі набагато більше визнають роль і вплив російської дезінформації на Європу. А також роль соцмереж, де інформація поширюється досить швидко.
Зараз в ЄС визнають, що на значну частину наративів про Україну мають вплив російські. Водночас є менше здатності усвідомити їхній вплив та як насправді працює російська дезінформація в Європі. Наприклад, досить відомий наратив про українську корупцію все ще дуже стійкий. Існує новий російський наратив про те, що Россія перемагає, а Україна програє, і начебто росіяни мають здатність бути сильнішими саме завдяки своїм наративам, а не силі», – розповіла дипломатка.
Катаріна Матернова також наголосила на тому, що важливо підтримувати проекти, пов’язані з розвитком критичного мислення та медіаграмотністю.
«Нині є інвестиції в фактчекінг і критичне мислення в Європейському Союзі. Водночас ЄС складається з 27 держав. Десь більш успішно, ніж деінде, ми зробили, я вважаю, досить значні кроки, щоб заборонити явні російські канали дезінформації. Водночас останні все ще дуже присутні в інших аспектах, тому я думаю, що це процес. Ми точно не можемо оголосити перемогу над російською дезінформацією»,- резюмувала Катаріна Матернова.
Нагадаємо, що раніше пані Посол Європейського Союзу Катаріна Матернова під час «Разом діємо-фест» у травні 2024 року заявила, що рішення Суспільного про початок марафону на Першому було компромісом, який дав можливість розвивати мовнику власний продукт. Під час Donbas Media Forum у жовтні 2024 року Матернова зазначила, що ЄС виділив 15 мільйонів євро на підтримку українських медіа після 24 лютого 2022 року. Наприкінці жовтня у Чернівцях в рамках Всеукраїнської комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо. ЄС та Україна творять спільне європейське майбутнє» дипломатка заявила, що підтримка молодіжних та освітніх програм в Україні з боку Європейського Союзу складає 200 мільйонів євро.
Фото Представництво ЄС в Україні
Медіа, Публікації
-
Понад 80% українців на референдумі підтримали б вступ до ЄС і НАТО: результати опитування
-
Інформаційний захід комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо» у Чернівцях – 24 жовтня 2024 р.
-
Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова взяла участь у заході комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо» у Чернівцях
-
ЄС та Україна творять спільне європейське майбутнє
-
Безпрецедентний кредит. Європарламент схвалив виділення Україні до 35 млрд євро
-
Податковий обмін між країнами: що це означає для українських біженців?