Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), банк ЄС та Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України підписали грантову угоду про виділення понад 50 млн євро. Агентство відновлення використає грантові кошти для закупівлі тимчасових мостів, які підвищать мобільність населення України.
Ці мости допоможуть Україні подолати проблеми, які виникли внаслідок російських атак, зокрема із поліпшенням доступу українців до базових послуг та необхідної допомоги.
ЄІБ надасть Україні грантові кошти ЄС, доступні в межах Інвестиційної платформи сусідства Європейського Союзу (NIP), які до війни передбачалися для підтримки впровадження кредитної угоди ЄІБ щодо транспортного сполучення в Україні.
Цей грант доповнює пакети Екстрених заходів солідарності від ЄІБ, підготовлених у співпраці з Європейською комісією як терміновий захід для підтримки України. Ці заходи передбачають виділення Україні 2,3 млрд євро екстреної допомоги, з яких 1,7 млрд євро вже було виплачено у 2022 році на потреби критичної інфраструктури для забезпечення життєдіяльності країни.
«Зруйновані дороги та мости можуть коштувати життя у воєнний час: не встигне доїхати швидка, рятувальники чи ремонтна бригада. Ми цінуємо, що ЄІБ та партнери з ЄС готові підтримати нас у відновленні мостів. У пріоритеті – облаштування переправ на тих ділянках доріг, від яких критично залежить гуманітарна ситуація в регіонах. Тимчасові мости, придбані за грантові кошти ЄС, допоможуть відновити доступ українців до життєво важливої гуманітарної, медичної допомоги, базових державних послуг», – зазначив Мустафа Найєм, голова Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України.
Під час підписання грантової угоди в Києві Матті Маасікас, Голова представництва ЄС в Україні, підкреслив:
«Європейський Союз рішуче підтримує зусилля України щодо відновлення життєво важливої інфраструктури та відповідних служб у постраждалих від війни громадах. Швидка заміна чи реконструкція мостів дозволяє відновити сполучення критичної дорожньої мережі й має першочергову важливість для забезпечення оперативної евакуації цивільного населення, постачання необхідної медичної та гуманітарної допомоги, а також забезпечення регіонального зв’язку та доступу громадян до основних соціальних служб. Тому сьогодні Європейський Союз радий, що підписання грантової угоди між ЄІБ та Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України дозволить придбати та встановити додаткові тимчасові мости за грантової підтримки ЄС».
Як зауважив Директор відділу кредитування в державному секторі у країнах Східної Європи Рафаль Рибацкі, війна росії в Україні також завдала шкоди інфраструктурному сектору, проте українці адаптуватися до нових складних реалій повсякденного життя на тлі війни, зокрема, і в частині відновлення дорожнього сполучення:
«Радий підписати цю перепрофільовану грантову угоду з Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України. В умовах російської агресії. Тимчасові мости є швидким та ефективним способом відновлення транспортного сполучення. Це абсолютна необхідність для забезпечення швидкої евакуації цивільного населення та доступу до медичних послуг і гуманітарної допомоги для мільйонів, іншими словами — порятунку життів».
Підписання угоди між ЄІБ та Державним агентством дозволить придбати та встановити додаткові тимчасові мости за грантові кошти ЄС Жан-Ерік де Загон, Голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні.
«Це допоможе відновити зв’язок між громадами й поліпшити транспортне сполучення, щоб пом’якшити наслідки військової агресії. Говорячи про майбутнє, швидке відновлення України є надзвичайно важливим для Європейського інвестиційного банку, банку Європейського Союзу».
Медіа, Публікації
-
жовтень 2024 року
-
Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова відвідала відновлений дитячий садок та школу на Київщині
-
Як ЄС підтримує українську освіту та молодь
-
Як ЄС інвестує у відбудову освітніх закладів України
-
Регіональний візит до навчальних закладів Київської області в межах комунікаційної кампанії «Разом навчаємось і зростаємо»
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Жовтень 2024 року