Skip to main content

Міжнародний день підтримки жертв катувань: Заява Високого представника/Віцепрезидента Жозепа Борреля

26/07/2023

Незважаючи на безперечну заборону катувань згідно зі статтею 5 Загальної декларації прав людини, тисячі людей у світі продовжують піддаватися тортурам та іншим формам жорстокого поводження.

ЄС засуджує незаконну російську загарбницьку війну проти України та численні зареєстровані випадки катувань, позасудових вбивств та інших скоєних злочинів. ЄС також засуджує жорстоке поводження, тортури та жахливі умови, яким піддаються політичні в’язні, військовополонені та цивільні особи в усьому світі, чи то в Білорусі або в Ірані, поміж іншими, чи в зонах конфлікту, таких як Судан, Ємен, Сирія та Мʼянма. Усі злочинці мають понести відповідальність.

У Міжнародний день підтримки жертв катувань ЄС вшановує та пам’ятає жертв тортур і підтверджує свою відданість невпинній праці, щоб викорінити тортури всередині і за своїми межами та забезпечити справедливість і реабілітацію для всіх жертв і тих, хто пережив тортури.

Ми переконані, що політична відданість і міцне партнерство можуть привнести зміни в наступне десятиліття.

ЄС закликає ті держави, які ще не ратифікували Конвенцію проти катувань і її Факультативний протокол, зробити це в першочерговому порядку. Усі держави повинні забезпечити, щоб тортури, де б вони не відбувалися, одразу розслідувалися, належним чином документувалися, рішуче переслідувалися та каралися. Ми закликаємо всіх збільшити внесок у запобігання катуванням і запрошуємо уряди приєднатися до Глобального альянсу за торгівлю без тортур, аби зупинити торгівлю товарами, які призначені не інакше, як для заподіяння болю людям.

Цього року ЄС об’єднує зусилля громадських організацій та запускає нову ініціативу під назвою «Об’єднані проти тортур», щоб просувати зміни у понад 100 країнах. Це інноваційне партнерство дозволить нам змінити ситуацію на місцях, підтримуючи нашу чітку політичну позицію щодо повної заборони тортур на законодавчому рівні та у практичному вимірі, залучаючи більш стратегічні інвестиції. Воно спрямовує кошти ЄС на охоплення усього спектру заходів у боротьбі з катуваннями: від запобігання та захисту до правосуддя, відшкодування шкоди та реабілітації, а також визначення зв’язку між застосуванням сили та жорстоким поводженням, що так хвилює наших громадян сьогодні.

Жертви і ті, хто вижив, будуть у центрі нашої діяльності, задля вільного від тортур майбуття.

Представництво Європейського Союзу в Україні

,

до початку