З нагоди Міжнародного дня демократії Європейський Союз підтверджує свою непохитну відданість підтримці та захисту демократії, що ґрунтується на універсальних правах людини, як в Європейському Союзі, так і за його межами.
Демократія трансформувала та покращила суспільства у всьому світі. Проте занепад демократії та прав людини є реальністю, яка торкається кожного.
Загарбницька війна Росії проти України – це також зазіхання на демократію та правопорядок. Європейський Союз, його країни-члени та демократії з усього світу об’єдналися, щоб підтримати Україну, визнаючи, що на карту поставлені основоположні принципи наших суспільств.
Жодна демократія не застрахована від викликів, з якими ми сьогодні стикаємось. Ми повинні завжди залишатися пильними та діяти відповідно до постійних спроб зазіхання на верховенство права, порушення громадянських свобод, маніпулювання виборами та придушення громадянського суспільства.
Оскільки авторитарні режими розвивають і поширюють фальшиві наративи, які представляють їх як просту альтернативу демократіям, ми не повинні недооцінювати ниций потенціал маніпулювання інформацією та дезінформаційної діяльності.
Інклюзивність – це сильна сторона демократії. Коли люди всіх поколінь можуть користуватися своїми свободами та правами, щоб брати участь у житті суспільства, то можуть протистояти авторитаризму. Ми рішуче налаштовані захищати демократичні інститути, які є основою нашої демократії. Цей захист іде пліч-о-пліч із поглибленням нашої взаємодії з громадянами для побудови демократичної стійкості.
Наша відданість інклюзивності проілюстрована нашими інноваціями щодо залучення громадян Європейського Союзу через громадські обговорення, що спираються на успіх Конференції про майбутнє Європи. Інновації в нашій демократичній екосистемі дозволяють нам ділитися здобутими уроками з іншими, як і ми засвоюємо уроки від них. Крім того, наша глобальна робота з розширення можливостей жінок, молоді та дітей брати участь у громадських справах і прийнятті рішень є інвестицією в майбутнє. Це пов’язано з важливістю передачі основних цінностей і наданням громадянам навичок, необхідних для участі в демократії та її підтримки.
Європейський Союз продовжуватиме співпрацювати з країнами по всьому світу, щоб об’єднати зусилля з тими, хто вірить у демократичні принципи та цінності в Африці, Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, Америці та Європі. Ми повинні докладати зусиль, щоб знайти спільну мову та інтереси з нашими партнерами.
Як ніколи раніше, нам потрібно активно підтримувати країни, у яких зростає демократія, та продовжувати оснащувати себе швидкими та гнучкими механізмами підтримки, зокрема через багатосторонню систему.
Бо разом ми будуємо демократію. Разом ми захищаємо демократію. Разом ми підтримуємо універсальність прав людини.
Медіа, Публікації
-
жовтень 2024 року
-
Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова відвідала відновлений дитячий садок та школу на Київщині
-
Як ЄС підтримує українську освіту та молодь
-
Як ЄС інвестує у відбудову освітніх закладів України
-
Регіональний візит до навчальних закладів Київської області в межах комунікаційної кампанії «Разом навчаємось і зростаємо»
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Жовтень 2024 року