Центр просторових технологій запустив сайт «Просторовий архів» для документування російської атаки на Маріупольський драматичний театр.
Наразі доступні 12 «просторових інтерв’ю» зі свідками вибуху. Вони включають 3D-моделі, діаграми та візуалізації. Також на сайті можна знайти три есе, що досліджують роль театру як укриття, аналізують наслідки атаки та фіксують спроби Росії приховати вчинені воєнні злочини.
Для створення архіву команда проєкту зібрала тисячі фотографій, супутникових знімків, відео та публікацій у соціальних мережах, а також записала понад сто годин інтерв’ю зі свідками атаки.
В результаті було зафіксовано як умови перебування в театрі, руйнування міста й самого драмтеатру, так і колективні практики самоорганізації та взаємодопомоги.
«Через відсутність прямого доступу до місця трагедії та систематичне знищення Російською Федерацією доказів, ці матеріали є важливим історичним документом», – зазначає команда проєкту.
Архів було створено за підтримки Forensis та Forensic Architecture й фінансування ЄС і Міжнародного фонду «Відродження».
Дізнатися більше:
Медіа, Публікації
-
жовтень 2024 року
-
Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова відвідала відновлений дитячий садок та школу на Київщині
-
Як ЄС підтримує українську освіту та молодь
-
Як ЄС інвестує у відбудову освітніх закладів України
-
Регіональний візит до навчальних закладів Київської області в межах комунікаційної кампанії «Разом навчаємось і зростаємо»
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Жовтень 2024 року