Skip to main content

Архів російської атаки на Маріупольський драмтеатр створено за підтримки ЄС

09/04/2024

Центр просторових технологій запустив сайт «Просторовий архів» для документування російської атаки на Маріупольський драматичний театр.

Наразі доступні 12 «просторових інтерв’ю» зі свідками вибуху. Вони включають 3D-моделі, діаграми та візуалізації. Також на сайті можна знайти три есе, що досліджують роль театру як укриття, аналізують наслідки атаки та фіксують спроби Росії приховати вчинені воєнні злочини.

Для створення архіву команда проєкту зібрала тисячі фотографій, супутникових знімків, відео та публікацій у соціальних мережах, а також записала понад сто годин інтерв’ю зі свідками атаки.

В результаті було зафіксовано як умови перебування в театрі, руйнування міста й самого драмтеатру, так і колективні практики самоорганізації та взаємодопомоги.

«Через відсутність прямого доступу до місця трагедії та систематичне знищення Російською Федерацією доказів, ці матеріали є важливим історичним документом», – зазначає команда проєкту.

Архів було створено за підтримки Forensis та Forensic Architecture й фінансування ЄС і Міжнародного фонду «Відродження».

Дізнатися більше:

Пресреліз

euneighbourseast.eu

,

до початку