13 березня Європейська комісія відзвітувала перед Європейським парламентом про свою діяльність у зв’язку з примусовою депортацією Росією українських дітей.
Виступаючи від імені верховного представника ЄС Жозепа Борреля, віцепрезидентка Єврокомісії з питань демократії та демографії Дубравка Шуїца заявила, що ЄС підтримує низку ініціатив.
Зокрема, Європейський Союз бере участь в українській ініціативі «Bring kids back UA», яку підтримує Офіс президента України Володимира Зеленського. Ця ініціатива об’єднує зусилля українських органів влади, іноземних урядів і міжнародних організацій та спрямована на повернення дітей і притягнення винних до відповідальності.
У Києві ЄС разом із іншими іноземними представництвами входить до «Групи друзів із питань дітей та збройних конфліктів в Україні». Європейський Союз також підтримує мандат ООН «Діти та збройні конфлікти».
За словами Дубравки Шуїци, ЄС докладає всіх зусиль для притягнення до відповідальності осіб, винних у незаконній депортації та примусовому перевезенні українських дітей.
Наразі сімнадцять держав-членів ЄС розпочали розслідування міжнародних злочинів, скоєних в Україні. Європейський Союз підтримує ці національні розслідування, посилюючи співпрацю через Євроюст. Крім цього, шість держав-членів ЄС та Україна є членами Спільної слідчої групи, в якій беруть участь Міжнародний кримінальний суд (МКС) і Європол.
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну ЄС надав МКС підтримку в розмірі понад 10 млн євро. Євросоюз також надає підтримку Офісу Генерального прокурора України у зміцненні його потенціалу щодо розслідування та переслідування міжнародних злочинів, скоєних в Україні. Зокрема, ЄС виділив 4 млн євро на покращення IT-інфраструктури.
ЄС також запровадив санкції проти 39 фізичних осіб за депортацію та примусове перевезення українських дітей.
«Росія повинна бути притягнута до відповідальності за ці дії. Це жахливі злочини, що завдають неймовірних страждань, – заявила Дубравка Шуїца. – Інвестиції у дітей – це інвестиції в майбутнє українців, у майбутнє Європи та безпечніший світ. Отже, це інвестиції в людство».
Дізнатися більше:
Медіа, Публікації
-
“Штучний інтелект – інструмент та помічник у роботі вчителя”, лекція Олександра Думишинця, вчитель ІТ освітня територія Мідгард
-
Лекція “eTwinning – як інструмент розвитку”
-
Лекція Лілії Гриневич: «Нова українська школа» в умовах війни і для післявоєнної відбудови України
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Грудень 2024 року
-
грудень 2024 року
-
Понад 13 млн євро на оновлення українських університетів