11 грудня Україна приєдналася до підпрограми «Медіа» програми «Креативна Європа», що підтримує аудіовізуальний сектор через фінансування відібраних проєктів, пов’язаних із розробкою та розповсюдженням фільмів, онлайн- і телевізійного контенту, а також зі створенням інноваційних інструментів та бізнес-моделей в аудіовізуальному секторі.
Українські організації тепер можуть подавати заявки на всі поточні та майбутні відповідні конкурси в межах підпрограми «Медіа».
У відповідь на запит України минулого року взяти участь у підпрограмі «Медіа» та після оцінювання медіазаконодавства країни Європейська комісія підписала додаток до існуючої Угоди про асоціацію, що дозволить повноцінну участь України у підпрограмі.
Дотепер Україна брала участь як асоційована країна у підпрограмах «Культура» та «Міжсекторальна співпраця» програми «Креативна Європа», а також у деяких заходах підпрограми «Медіа», таких як розвиток аудиторії та кіноосвіта, європейські фестивалі, мережеві фестивалі й підтримка медіанавичок.
Угоду підписали в Брюсселі виконавча віцепрезидентка Європейської комісії з питань технологічного суверенітету, безпеки та демократії Хенна Вірккунен та віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.
«Я рішуче переконана, що ми повинні активізувати наші зусилля для підтримки України та забезпечення того, щоб геніальні ідеї могли стати реальністю, незважаючи на надзвичайні труднощі, з якими стикається українське суспільство, – зазначила Хенна Вірккунен. – Приєднання до європейської аудіовізуальної екосистеми через підпрограму «Медіа» програми «Креативна Європа», зокрема, допоможе кінорежисерам і продюсерам ділитися своїми фільмами та історіями з ширшою аудиторією ЄС, водночас сприяючи посиленню солідарності й співпраці».
Підпрограма «Медіа» програми «Креативна Європа» підтримує європейські кіно- та аудіовізуальний сектори в розробці, розповсюдженні та просуванні європейських творів, беручи до уваги сучасне цифрове середовище.
Дізнатися більше:
Медіа, Публікації
-
На розвиток Чорнобильської зони відчуження Україна отримає 7 млн євро
-
листопад 2024 року
-
ЄБРР надає 267 млн євро на розвиток ключового автомобільного сполучення між Україною та ЄС
-
Євроcоюз високо оцінив відданість України процесу реформ у висновках щодо розширення ЄС
-
ЄС та ПРООН передали автомобілі для мобільних соціальних служб Чернівецької області
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Листопад 2024 року