З початку війни понад дві тисячі українських пацієнтів були переведені на лікування до медичних закладів країн ЄС через механізм цивільного захисту, повідомили в Єврокомісії.
Щоби зменшити навантаження на українські лікарні та систему охорони здоров’я країни, Європейський Союз уже більше року координує регулярну медичну евакуацію українських пацієнтів до країн-членів, наголошується в повідомленні.
Пацієнтів транспортували до лікарень двадцяти європейських країн – Австрії, Бельгії, Чехії, Данії, Фінляндії, Франції, Нідерландів, Ірландії, Польщі, Литви, Люксембургу, Угорщини, Німеччини, Норвегії, Італії, Португалії, Румунії, Іспанії, Швеції та Словенії. Евакуація здійснюється через центр у Жешуві, Польща, поблизу українського кордону. Пацієнтів, яких транспортують наземним транспортом з України, до європейських лікарень доставляють повітряним шляхом.
У повідомленні наводять слова Єврокомісарки з питань охорони здоров’я та безпеки продуктів харчування Стелли Кіріакідіс, котра наголосила, що російське вторгнення завдало величезної шкоди українській системі охорони здоров’я, поставивши під загрозу здоров’я та життя громадян України. «Українці, які потребують лікування та перевезені до країн-членів ЄС, отримують і психологічну допомогу. Спільна робота триватиме, як і всебічна підтримка України», – підкреслила Єврокомісарка.
Медіа, Публікації
-
жовтень 2024 року
-
Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова відвідала відновлений дитячий садок та школу на Київщині
-
Як ЄС підтримує українську освіту та молодь
-
Як ЄС інвестує у відбудову освітніх закладів України
-
Регіональний візит до навчальних закладів Київської області в межах комунікаційної кампанії «Разом навчаємось і зростаємо»
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Жовтень 2024 року