Протягом останніх чотирьох років проєкт EU4DigitalUA, що фінансується ЄС, було розроблено понад 50 електронних послуг, запроваджено електронний підпис за стандартами ЄС, модернізовано 10 реєстрів та розширено систему «Трембіта».
Представляючи результати проєкту 22 квітня, Катаріна Матернова, посолка ЄС в Україні, зазначила, що Україна створила «унікально ефективну систему електронного урядування, і дієво використовує цифрові інструменти для подолання викликів війни». «EU4DigitalUA показав, як спільні зусилля Європейського Союзу та України можуть призвести до реальних змін і підвищити якість життя людей», – сказала Матернова.
Проєкт EU4DigitalUA долучився до впровадження 54 електронних послуг для підвищення доступності й ефективності державних сервісів. Серед них є 3 унікальні комплексні послуги: e-Підприємець, зарахування іноземних студентів та програма електронного резидентства uResidency. Також проєкт долучився до розробки цифрових COVID-сертифікатів, витягу про несудимість і подання заяви про шлюб у Дії.
Зміцнення кібербезпеки також було одним з пріоритетів проєкту. Відбулися дві хвилі кібернавчань і було розроблено рекомендації щодо обміну інформацією про кіберзагрози – це допомогло гармонізувати українське законодавство з європейським і покращити реакцію на російські кібератаки. Крім цього, була була розроблена й технічно реалізована підсистема моніторингу доступу до персональних даних.
«Ми поставили собі амбітну мету – побудувати найзручнішу цифрову державу у світі, – зазначив Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України. – Ваша підтримка дає нам змогу швидко й ефективно запускати ще більше зручних електронних сервісів для мільйонів українців».
EU4DigitalUA – це продовження проєкту EGOV4UKRAINE, реалізованого протягом 2016-2021 в межах Програми U-LEAD з Європою. Маючи бюджет у 20,5 млн євро, EU4DigitalUA фокусується на розвитку інфраструктури цифрового уряду, електронних державних послугах, кібербезпеці та захисті даних. Проєкт фінансується ЄС і спільно імплементується Академією електронного управління (eGA, Естонія) й Міжнародною та іберо-американською фундацією державного управління та політики (FIIAPP, Іспанія).
Дізнатися більше:
Медіа, Публікації
-
“Штучний інтелект – інструмент та помічник у роботі вчителя”, лекція Олександра Думишинця, вчитель ІТ освітня територія Мідгард
-
Лекція “eTwinning – як інструмент розвитку”
-
Лекція Лілії Гриневич: «Нова українська школа» в умовах війни і для післявоєнної відбудови України
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Грудень 2024 року
-
грудень 2024 року
-
Понад 13 млн євро на оновлення українських університетів