Європейський Союз опублікував звіт, у якому підсумовує результати своєї діяльності у 2023 році. Він описує основні політичні події й те, яку користь вони принесли громадянам ЄС і за кордоном.
Перший розділ звіту присвячено підтримці ЄС України в умовах російської агресії.
«Другий рік поспіль Європа захищала Україну, сповнена єдності, сили й рішучості на кожному кроці, – зазначила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у передмові до звіту. – Ми сприяли розміщенню понад 4 млн українських біженців у Європейському Союзі та організували фінансову, гуманітарну й військову допомогу, яка наразі становить понад 88 млрд євро. Ми показали, що будемо підтримувати Україну стільки, скільки потрібно».
Вона додала, що ЄС надасть ще 50 млрд євро протягом наступних 4 років через новий механізм для України, «щоб допомогти забезпечити базові послуги – утримувати школи відкритими, виплачувати зарплати та пенсії, – поки народ України продовжуватиме відсіч загарбникам».
У звіті також йдеться про минулорічний «історичний пакет розширення» для України, Молдови та Грузії: «Їхній шлях до вступу розгортатиметься через цілеспрямовані реформи судових систем, придушення організованої злочинності та зусилля щодо покращення політичного ландшафту з акцентом на деолігархізацію та права людини».
Що стосується Східного партнерства, у звіті згадується, що Економічний та інвестиційний план із бюджетом у розмірі 17 млрд євро залишається головним інструментом ЄС для посилення стійкості в регіоні. До кінця 2023 року було мобілізовано 8,6 млрд євро з очікуваних інвестицій, з них 5 млрд євро – на ключові проєкти у конкретних країнах.
Дізнатися більше:
Медіа, Публікації
-
жовтень 2024 року
-
Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова відвідала відновлений дитячий садок та школу на Київщині
-
Як ЄС підтримує українську освіту та молодь
-
Як ЄС інвестує у відбудову освітніх закладів України
-
Регіональний візит до навчальних закладів Київської області в межах комунікаційної кампанії «Разом навчаємось і зростаємо»
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Жовтень 2024 року