
Роумінг для України: оператори продовжили угоду про доступні дзвінки в Україну та з України ще на рік
9 липня Європейська Комісія привітала продовження угоди з операторами на дванадцять місяців, яка дозволяє переміщеним особам з України залишатися на зв’язку за кордоном. Єврокомісія посприяла досягненню домовленості між 22 європейськими та 7 українськими операторами щодо продовження дії чинної угоди, яка вперше була підписана у квітні 2022 року щодо взаємного зниження тарифів для здійснення дзвінків за кордоном. Доступні дзвінки дозволяють шукачам притулку в Європі зв’язуватися з родиною та друзями в Україні, і навпаки.
Орган європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC) стежить за впливом від дії угоди. Останні дані демонструють, що угода наразі є ефективною, дозволяючи операторам надавати послуги доступного зв’язку за кордоном. Щодо міжоператорських тарифів на міжнародні дзвінки, то оператори в Європейській економічній зоні (ЄЕЗ), які є підписантами угоди, мають значно нижчі тарифи, ніж оператори, які її не підписали.
Європейська Комісія закликає всіх операторів до підписання угоди. Оновлений список підписантів можна знайти в Інтернеті.
Водночас Єврокомісія готується до інтеграції України в зону роумінгу Європейського Союзу, що стане більш стабільним та довгостроковим рішенням. У квітні 2023 року Комітет асоціації Україна-ЄС прийняв пропозицію Європейської Комісії щодо приєднання України до правил надання послуг роумінгового зв’язку в країнах ЄС. Наступним кроком для України є забезпечення повної відповідності її законодавства нормативно-правовій базі ЄС, а вже потім Рада Європейського Союзу ухвалить остаточне рішення.
Більше інформації доступно онлайн.
Для отримання додаткової інформації:
Johannes Bahrke (Йоганнес Барке) – тел.: +32 2 295 86 15;
Marietta Grammenou (Марієтта Граммену) – тел.: +32 2 298 35 83.
Медіа, Новини, Публікації
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Березень 2025 року
-
березень 2025 року
-
В Києві відбувся перший захід «Жінки за сильну Україну»
-
Європейський Союз підтримує українських жінок та сильну Україну
-
ЄС, Швеція та Німеччина оголошують про виділення 44 мільйонів євро для громадянського суспільства, включно з 6 мільйонами євро на гендерну рівність
-
«Жінки за сильнішу Україну»: Європейський Союз підтримує українок та формує синергію українського жіноцтва