Європарламент проголосував за створення законодавчої основи для цифрової ідентифікації ЄС. Це пришвидшує реалізацію Європейського цифрового гаманця (EUDI). Після запровадження цифрового гаманця українці зможуть використовувати «Дію» в Європі. А європейці – свої цифрові гаманці в Україні, повідомила пресслужба Мінцифри.
Ключові факти
- Тепер держави-учасники консорціуму Potential, серед яких Україна, зобов’язані випустити свої національні гаманці ЄС протягом 24 місяців, а тестування прототипів має завершитися до квітня 2025 року.
- Цифровий гаманець ідентифікації ЄС – це мобільний продукт, що дасть змогу безпечно в електронній формі зберігати персональні дані та ділитися ними. Він діятиме як у межах своєї країни, так і за кордоном, матиме спільні стандарти та технічні характеристики для всіх країн ЄС.
- У межах пілотного проєкту Potential протестує шість різних видів послуг: користування державними сервісами онлайн; зручне й безпечне відкриття банківського рахунку онлайн; постійний доступ до водійських посвідчень у смартфоні; реєстрація SIM-карти; користування електронним підписом; отримання електронних медичних рецептів.
- Після запровадження цифрового гаманця українці зможуть використовувати «Дію» в Європі, а європейці – свої цифрові гаманці в Україні, зазначило Мінцифри.
Контекст
У 2023 році Україна разом із 18 країнами ЄС долучилася до консорціуму Potential. Спільно з європейськими колегами українці розробили вимоги до Європейського гаманця та сценарії його використання. А також поділилися досвідом упровадження застосунку «Дія», у якому більшість функцій, передбачених гаманцем EUDI, уже працювала задовго до презентації пропозиції Єврокомісії. Зокрема, українці регулярно використовують «Дію» для спрощення взаємодії з державою, нагадало Мінцифри.
Україна – єдина країна в складі консорціуму, яка наразі не є членом ЄС, але вже працює над майбутньою електронною ідентифікацією в Європі.
Участь Мінцифри в пілотному проєкті EU Digital Identity Wallet здійснюється за підтримки ЄС в межах проєкту DT4UA, що реалізується естонською Академією електронного управління (eGovernance Academy).
Спільно керований Францією та Німеччиною, Potential – один із чотирьох масштабних пілотних проєктів, відібраних Комісією для експериментів із цифровою ідентичністю по всій Європі.
Медіа, Публікації
-
жовтень 2024 року
-
Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова відвідала відновлений дитячий садок та школу на Київщині
-
Як ЄС підтримує українську освіту та молодь
-
Як ЄС інвестує у відбудову освітніх закладів України
-
Регіональний візит до навчальних закладів Київської області в межах комунікаційної кампанії «Разом навчаємось і зростаємо»
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Жовтень 2024 року