Дорогий Володимире!
Дякую, що Ви прийняли мене і моїх колег-лідерів тут, у Києві. Десять років відтоді, як Росія розпочала напад на ваш суверенітет, і два роки – від дня початку жорстокого вторгнення Росії в Україну. Сьогоднішній день – похмура річниця. Але це також і нагода визнати надзвичайну силу опору українського народу. Від доблесних і мужніх подвигів українських військових, що відбивають загарбника, – до мільйонів невеликих повсякденних вчинків громадян на підтримку військових зусиль. Від фермерів, що тракторами крадуть російські танки, – до «Привида Києва», що береже безпеку в небі над вашою столицею. Від демонстративної непокори Зміїного острова – до затоплення «Москви». Ви, українці, показали світові свою мужність, як і те, що ваша боротьба за свободу є важливою. Ви повернули половину окупованих територій і відтіснили ворога у Чорному морі. Це видатні досягнення, і ми віддаємо вам належне. Вам, хто бореться за безпеку усього нашого континенту. Саме тому за вами стоїть весь Європейський Союз. Як ніколи, ми рішуче стоїмо поряд з Україною – фінансово, економічно, військово та, більш за все, морально – доки ваша країна нарешті стане вільною.
Я хочу виділити чотири пункти. Перше, у нас тепер є «Механізм підтримки України» на суму 50 мільярдів євро. Це – на додаток до 88 мільярдів євро, які ми надали від початку війни і до цього часу. Перша виплата на суму 4,5 мільярда євро надійде у березні. Далі ми продовжимо стійкий потік підтримки протягом наступних чотирьох років. Цим ми підтримаємо ваші реформи та дорожню карту інвестицій – «План відновлення України». Ми також надаємо Україні додаткові джерела доходів, такі як «Шляхи солідарності». Вони дотепер створили товарообіг між Україною, Європейським Союзом та рештою світу вартістю 125 мільярдів євро. Ми на шляху до продовження ще на рік наших спеціальних торговельних заходів разом із одночасним забезпеченням стабільності нашого єдиного ринку. І ми погодилися відкладати доходи від знерухомлених російських активів. Це є значним кроком вперед завдяки бельгійському головуванню – дуже дякую, Александре! Оскільки ми віддані тому, щоб змусити Росію сплатити ціну її війни на знищення.
Це підводить мене до мого другого пункту – наших жорстких санкцій проти Росії. Два роки тому Європейський Союз був найважливішим торговельним партнером Росії. Відтоді загальний імпорт з Росії до Європейського Союзу впав на понад 100 мільярдів євро. Наш експорт до Росії скоротився більш ніж на 50 мільярдів євро. Росію відрізано від передових західних технологій, інновацій та інвестицій. І цього тижня ми вдвічі посилили наші санкції нашим 13-им пакетом, який нараховує 160 додаткових військових компаній та проводить велику зачистку за всіма напрямками – від пропагандистів Путіна до злочинців, що депортують дітей, і компаній, що знаходяться в орбіті Кремля. Загалом наш перелік досяг 2000. Ми тримаємо під напругою тиск на Путіна та його режим. А паралельно ми продовжуємо посилювати заходи проти обходу, запроваджуючи кримінальну відповідальність для тих, хто ухиляється від наших санкцій.
Мій третій пункт: як Росія посилює свої жорстокі атаки на вашу країну, так ми подвоюємо нашу військову підтримку. Ми вже надали 28 мільярдів євро військової підтримки. І ми працюємо над заснуванням Фонду допомоги Україні. Це долучить ще 5 мільярдів євро до спільної європейської закупівлі потрібної вам зброї. Паралельно, європейська оборонна промисловість нарощує оберти, збільшуючи потужності з виробництва боєприпасів на 40%. Ми вже зараз передали понад пів мільйона снарядів. І ми досягнемо позначки понад один мільйон снарядів до кінця року. Врешті, ми продовжимо навчання мужніх українських збройних сил, підготувавши 60 000 військових до початку літа.
Зараз, з нетерпінням очікуючи майбутнього, Україна повинна мати засоби для свого захисту сьогодні. Але також і завтра – Україні необхідні можливості для стримування майбутніх нападів Росії. Це є вирішальним для вашої безпеки, і, звичайно, для безпеки Європи в цілому. Тож ми хочемо посилити обороноздатність України як частини нашої власної. Саме тому ми так тісно залучили вас до нашої нової стратегії оборонно-промислової бази. Ми представимо її через три тижні. Це стане першим кроком до інтеграції України до наших європейських оборонних програм. Одночасно ми вчимося у вас і з вашого досвіду на полі бою. Щоб посилити цей обмін, ми відкриємо Офіс оборонних інновацій тут, у Києві. Нарешті, ми продовжуємо працювати над зобов’язаннями щодо безпеки, як ми щойно почули, для України, у тісній співпраці з партнерами «Групи семи». Звичайно, найкращою гарантією стане членство в Європейському Союзі.
Це підводить мене до мого четвертого пункту – вашого шляху до членства. Ми розпочали процес скринінгу, із дуже насиченим розкладом зустрічей. Я заохочую вас – і я знаю, що ви так і робите – і надалі виконувати рекомендації Комісії. Зі свого боку ми, Комісія, подамо рамки переговорів у середині березня.
Дорогий Володимире!
Наш сьогоднішній візит підкреслює нашу непохитну солідарність з Україною сьогодні, завтра і на довго. Ваша країна стала глобальним символом опору в цій благородній боротьбі за свободу.
Ми залишаємося на вашому боці.
Слава Україні!
Медіа, Публікації
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Грудень 2024 року
-
грудень 2024 року
-
Понад 13 млн євро на оновлення українських університетів
-
Регіональний навчальний захід для вчителів у м. Київ – 20-21 грудня 2024 року
-
На розвиток Чорнобильської зони відчуження Україна отримає 7 млн євро
-
Регіональний навчальний захід для вчителів у м. Київ – 20-21 грудня 2024 року