Захищаючись від російського повномасштабного вторгнення, Україна бореться не лише за своє виживання і свободу, а й відстоює європейські цінності. Київ відстоює ідеї, на яких ґрунтується демократичний світ, тому Європейський союз зобов’язаний надавати допомогу.
Для ЄС допомога Україні – це не прояв альтруїзму, а питання власної свободи та безпеки. Про це сказала президентка Європейського парламенту Роберта Мецола на полях Генеральної асамблеї ООН у понеділок, 23 вересня, передає Укрінформ.
“Ми розуміємо, що Україна бореться не лише за власне виживання, а й за ті самі цінності та ідеї, які тримають нас разом (ЄС та США. – Ред.), як глобальні демократичні спільноти. Те, як ми відповідатимемо, – це лакмусовий тест нашого політичного покоління”, – наголосила Мецола.
Європейський політик наголосила, що обов’язок Європи допомагати Україні у боротьбі з вторгненням країни-агресора Росії та бути поруч доти, доки це буде необхідно. У ЄС виступають за демократичний лад у світі і чітко розуміють: якби Путін захопив Україну, то не зупинився би і поширив свою агресію на інші країни.
“Його агресія була б продовжена, щоб зруйнувати цінності та системи, над будівництвом яких ми так довго й напружено працювали. Ми знаємо, що ціна бездіяльності була б набагато вищою. Ми повинні не тільки говорити про це, а й надати рішучу підтримку”, – наголосила президентка ЄК.
Мецола також додала, що світові не можна відводити погляд від України і потрібно зробити все можливе, щоб досягти деескалації напруги на Близькому Сході та розірвати коло насильства.
“Ми завжди просуватимемо мир, і він має бути справедливим, – з гідністю та свободою. Ми можемо це зробити лише тоді, коли ми робитимемо це разом”, – підсумувала президентка Європарламенту.
Як повідомляв OBOZ.UA, видання The Times пише, що план перемоги, який Володимир Зеленський привіз до США, має забезпечити Україні довгострокові гарантії підтримки від Заходу. Президент наголошує, що план потребує термінової підтримки Джо Байдена та інших західних лідерів, щоб Україна могла розпочати переговори до кінця року із вигідної позиції.
Медіа, Публікації
-
листопад 2024 року
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Листопад 2024 року
-
Які унікальні програми для української освіти пропонує Європейський Союз
-
Експертна дискусія: “ЄС посилює спроможність української системи професійної технічної освіти (ПТО)”
-
ЄС запускає Заклик до європейського бізнесу інвестувати у відновлення та реконструкцію України
-
жовтень 2024 року