Після відкриття переговорів про вступ України до ЄС у грудні 2023 року, Європейська комісія сподівається на якнайшвидший початок перемовин з Україною по кластерах, починаючи з фундаментального, у 2025 році. Про це заявила Єврокомісія 30 жовтня, ухваливши свій щорічний Пакет розширення.
«Початок переговорів про вступ України до ЄС є важливим визнанням відданості країни проведенню реформ на шляху до вступу в ЄС. Після першої міжурядової конференції, що відбулася в червні 2024 року, аналітична експертиза acquis (скринінг) просувається безперешкодно, – йдеться в пресрелізі Генерального директорату Європейської комісії з питань політики сусідства та переговорів із розширення. – За умови виконання Україною всіх вимог, Європейська комісія сподівається на якнайшвидший початок перемовин по кластерах, починаючи з фундаментального, у 2025 році».
Відповідно до Комунікації Єврокомісії щодо політики розширення ЄС у 2024 році, незважаючи на триваючу загарбницьку війну Росії, Україна зберігає свою рішучу готовність впроваджувати реформи в різних секторах. План реформ для України, схвалений у квітні 2024 року, що слугує всеохопною стратегією реформ, посприяв зміцненню ширших політичних зобов’язань у межах процесу розширення. Водночас за допомогою Механізму підтримки України ЄС продовжує прив’язувати свою фінансову підтримку для відновлення до реформ, необхідних для підняття економіки України та надання їй допомоги на шляху до вступу в ЄС.
ЄС також заявив, що підтримка у сфері безпеки, стійкості та оборони, а також у процесі вступу України до ЄС, підтримка реформ, макрофінансова, гуманітарна й допомога щодо відновлення – всі ці компоненти посилюють один одного. Зі свого боку, Україна зобов’язалася продовжувати здійснювати реформи відповідно до свого шляху до ЄС, у тому числі в секторах безпеки, оборони та розвідки, йдеться в Комунікації.
Дізнатися більше:
Медіа, Публікації
-
“Штучний інтелект – інструмент та помічник у роботі вчителя”, лекція Олександра Думишинця, вчитель ІТ освітня територія Мідгард
-
Лекція “eTwinning – як інструмент розвитку”
-
Лекція Лілії Гриневич: «Нова українська школа» в умовах війни і для післявоєнної відбудови України
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Грудень 2024 року
-
грудень 2024 року
-
Понад 13 млн євро на оновлення українських університетів