Генеральний директорат Європейської Комісії з питань освіти, молоді, спорту та культури повідомив про результати конкурсу проєктів 2023 року в межах міжнародної академічної мобільності у сфері вищої освіти Програми ЄС Еразмус+. Серед 35 225 проєктів відібраних до фінансування, заплановано впровадження 2 425 проєктів у співпраці з українськими організаціями, що включають: 1 140 мобільностей для працівників українських університетів до ЄС і 273 мобільностей до України, 2 423 мобільності для українських студентів до ЄС і 89 – з європейських університетів.
За результатами цьогорічного конкурсу Україна отримає найбільшу кількість проєктів з академічної мобільності серед 144 країн-партнерів з усього світу.
Міжнародна академічна (кредитна) мобільність надає можливість закладам вищої освіти відправляти студентів і працівників за кордон (в інші країни-члени або інші країни-партнери Програми Еразмус+) для навчання, практики, викладання або стажування в партнерських закладах.
238 організацій-партнерів з України представляють заклади вищої освіти, науково-дослідні установи, приватні установи і неурядові організації з різних областей України, в тому числі і внутрішньо переміщені.
550 партнерів із 30 країн є серед команд проєктів мобільності, які представляють Австрію, Бельгію, Болгарію, Грецію, Данію, Естонію, Ірландію, Ісландію, Іспанія, Італію, Кіпр, Латвію, Латвія, Литву, Мальту, Нідерланди, Німеччину, Норвегія, Північну Македонію, Польщу, Румунію, Сербію, Словаччину, Словенію, Туреччину, Угорщину, Фінляндію, Францію, Хорватію, Чехію, Швецію.
В 2021-2022 р. було підтримано 4 248 мобільностей: 3 252 – з України до ЄС; 996 – з ЄС до України. З 2014 року в межах 1 889 проєктів з європейськими партнерами реалізовано 17 006 мобільностей студентів і працівників із 227 українських університетів, 3 закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти і 58 інших організацій. Інформація щодо участі країн в конкурсах публікується на порталі Програми Еразмус+.
Довідкова інформація:
Еразмус+ – це Програма Європейського Союзу, яка через підтримку навчання впродовж життя, працює задля освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян Європейського Союзу та поза його межами у сферах освіти, професійної підготовки, молоді і спорту. Програма Еразмус+ підтримує навчальну мобільність, проєкти і партнерства співпраці організацій, розвиток політики та співробітництва. В межах Програми відкрито безліч можливостей для всіх груп населення та різних типів організацій.
База даних проєктів Еразмус+ для України доступна на сайті Національного Еразмус+ офісу в Україні.
За додатковою інформацією звертайтеся до Національного Еразмус+ офісу в Україні через сайт та сторінку у мережі Facebook.
Медіа, Публікації
-
“Штучний інтелект – інструмент та помічник у роботі вчителя”, лекція Олександра Думишинця, вчитель ІТ освітня територія Мідгард
-
Лекція “eTwinning – як інструмент розвитку”
-
Лекція Лілії Гриневич: «Нова українська школа» в умовах війни і для післявоєнної відбудови України
-
Вісник співпраці ЄС-Україна. Грудень 2024 року
-
грудень 2024 року
-
Понад 13 млн євро на оновлення українських університетів