Європарламент підтримав пропозицію Єврокомісії надати Україні винятковий кредит у розмірі до EUR35 млрд як внесок в ініціативи G7 з подальшим погашенням за рахунок непередбачених доходів від заморожених російських активів.
У голосуванні взяли участь 635 депутатів, з яких 518 проголосували «за», 56 — «проти» за 61 утримався, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Винятковий кредит у розмірі до EUR35 млрд є внеском ЄС у рамках ініціативи G7 з підтримки України в розмірі до $50 млрд доларів(приблизно EUR45 млрд) для задоволення термінових фінансових потреб України перед обличчям жорстокої агресивної війни з боку РФ. Погашення цього виняткового кредиту та кредитів від інших країн G7 здійснюватимуть за рахунок надзвичайних доходів, отриманих від іммобілізованих активів російського Центрального банку, та забезпечених Механізмом кредитного співробітництва для України, нещодавно створеним у с. Києві.
Майбутні доходи від заморожених російських активів, а також можливі внески від держав-членів ЄС та інших країн, мають бути надані Україні через цей механізм, щоб допомогти країні погасити виключний кредит МФА, а також кредити від інших партнерів G7, які Комісія вважає прийнятними. Ці кошти використовуватимуться лише для обслуговування та погашення прийнятних кредитів.
Новий кредит не має цільового призначення, що дозволяє Україні розподіляти кошти на власний розсуд. Системи управління та контролю, викладені в Плані України, поряд із конкретними заходами щодо запобігання шахрайству та іншим порушенням, також застосовуватимуться до кредиту. Нові кошти будуть надані до кінця 2024 року і виплачені до кінця 2025 року.
Раніше повідомлялося, що Рада ЄС схвалила пропозицію і планує ухвалити постанову в письмовій формі після голосування парламенту. Очікується, що постанова набуде чинності наступного дня після її публікації в Офіційному журналі ЄС.
У вересні Комісія оголосила про надання кредиту ЄС у розмірі 35 млрд євро для України в рамках плану партнерів G7 з видачі кредитів на суму до 50 млрд доларів США (45 млрд євро). Майбутні доходи від заморожених російських державних активів підуть на фінансування кредитів. Активи Центрального банку РФ на суму близько 210 млрд євро перебувають у ЄС і були заморожені відповідно до санкцій, запроваджених у зв’язку з вторгненням Москви в Україну в лютому 2022 року.
Наприкінці травня 2024 року міністр фінансів США Джанет Єллен не виключила, що країни G7 можуть надати Україні багатомільярдний кредит і використовувати відсотки, отримані від 300 млрд доларів заморожених російських державних активів.
На початку червня помічник глави Мінфіну США з міжнародних фінансів Брент Нейман говорив, що Вашингтон разом із партнерами по G7 досягає прогресу в питанні надання Україні допомоги за рахунок прибутку від російських активів.
12 червня в Єлисейському палаці повідомили, що лідери G7 досягли угоди про передачу Україні 50 млрд доларів за рахунок заморожених російських активів.
Угорщина продовжує виступати проти того, щоб ЄС колективно надавав військову підтримку Україні. Офіційний Будапешт також блокує інші рішення, пов’язані з озброєнням для Києва, на суму 6,6 млрд євро.
9 жовтня посли Євросоюзу погодили надання Україні кредиту в розмірі 35 мільярдів євро. Його планують погасити за рахунок прибутку від заморожених російських активів.
15 жовтня 2024 року Комітет Європарламенту підтримав надання Україні кредиту на 35 млрд євро.
Медіа, Публікації
-
Понад 13 млн євро на оновлення українських університетів
-
Регіональний навчальний захід для вчителів у м. Київ – 20-21 грудня 2024 року
-
На розвиток Чорнобильської зони відчуження Україна отримає 7 млн євро
-
Регіональний навчальний захід для вчителів у м. Київ – 20-21 грудня 2024 року
-
листопад 2024 року
-
ЄБРР надає 267 млн євро на розвиток ключового автомобільного сполучення між Україною та ЄС