Skip to main content

Шлях до Євросоюзу: підсумки форсайту

У підготовці цього підсумкового документу брали участь: Олександра Бетлій, Артем Біденко, Денис Блощинський, Петро Бурковський, Вікторія Войціцька, Михайло Жернаков, Олексій Жмеренецький, Олександр Зінченко, Дмитро Золотухін, Роман Коляда, Михайло Крікунов, Олексій Макеєв, Ілля Несходовський, Валерій Пекар (модератор і редактор), Алла Петренко-Лисак, Олексій Рябчин, Ірина Соловей, Сергій Стуканов, Катерина Тейлор, Олексій Харченко, Ірина Шиба, Олександр Щерба, Максим Яковлєв.

16 вересня на замовлення Проєкту CEU4U, що фінансується Європейським Союзом, була проведена форсайт-сесія «Шлях до Європейського Союзу». Його метою було дослідити ключові чинники та можливі сценарії української євроінтеграції та сформувати основні стратегічні кроки, що мають бути зроблені для успішності, ефективності та швидкості цього процесу.

Форсайт – це методологія активного дослідження майбутнього людьми, які беруть на себе безпосередню відповідальність за створення цього майбутнього. Таке дослідження зазвичай стає першим кроком до його формування – адже той, хто не має власного проєкту майбутнього, стає лише ресурсом для тих, у кого проєкт майбутнього є. Форсайт-сесія зібрала разом 64 учасники та учасниці з Уряду, Парламенту, експертно-аналітичних центрів та профільних громадських організацій. Серед них були економісти, соціологи, політологи, правники, дипломати, культурологи, медійники, екологи, лідери бізнес-об’єднань, футурологи, фахівці з енергетики, освіти, охорони здоров’я тощо.

Дослідження проводилося у часовій рамці 10 років – до 2032 року всі поточні процеси мають призвести до певних результатів, і ми побачимо, яким став шлях України до Європейського Союзу. Загалом було описано 5 сценаріїв, з яких в одному євроінтеграція успішна, у двох сценаріях відбулася, але неуспішно, і ще у двох провалилася.

до початку